Випускники-2016 отримають атестати старого зразка – Гриневич

Випускники-2016 отримають атестати старого зразка – Гриневич

2754
Ukrinform
Видача атестатів випускниками 9 та 11 класів мало не зірвалася через проблеми з електронною базою Міносвіти.

Про це за підсумками наради в МОН повідомила міністр освіти й науки Лілія Гриневич.

«За численними листами вчителів і керівників шкіл зібрала зустріч щодо виготовлення атестатів і свідоцтв про освіту для випускників 9 і 11 класів. Є реальна загроза не видати вчасно документи випускникам. Місяць тому МОН раптово змінив електронну базу, в яку мають вноситися дані про випускників для подальшого друку документів. Що з'ясувалося на нараді: нова база даних не пройшла тестування, не сертифікована, не має підтвердження, що в ній будуть захищені персональні дані випускників, немає гарантії, що база витримає навантаження, коли до неї звертатимуться тисячі шкіл. І найстрашніше - при роботі з цією базою атестати випускникам можуть бути видані не раніше липня!» - попередила вона.

Гриневич запевнила, що Міносвіти намагатиметься цього не допустити, а тому вирішило повернутися до документів старого зразка.

«Ми вимушені повернутися до перевіреної процедури і зробити все можливе, щоб всі діти вчасно отримали свої документи. І ми обіцяємо, що атестати і свідоцтва будуть видані вчасно, щоб діти не мали проблем з поданням документів на вступну кампанію. Вартість документів буде значно здешевлено», - зазначила міністр.

На її думку, бази даних освіти мають бути в державній, а не в приватній власності, але не можна ставити експерименти на дітях, змінюючи процедури друку атестатів за два місяці до випуску.

«Цього року діти отримають вчасно документи про освіту. Одразу по закінченні навчального року ми розпочнемо зміни в роботі з базами даних освіти - будуть проведені прозорі конкурсні процедури і в спокійному - не авральному! - режимі запроваджені необхідні зміни», - наголосила Гриневич.

Фото: Фейсбук, Лілія Гриневич

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-