Мінсоцполітики хоче монетизувати пільги

Мінсоцполітики хоче монетизувати пільги

3721
Ukrinform
Новопризначений міністр соціальної політики Андрій Рева назвав п'ять пріоритетних змін у роботі Мінсоцполітики. Вказані пріоритети входять в урядову програму, презентовану Прем'єром Володимиром Гройсманом.

Про це Рева заявив в інтерв'ю ZN.UA.

«Я збираюся виконувати програму Кабміну, презентовану Гройсманом, а саме - позиції розділу 15 "Соціально-гуманітарна сфера"», - зазначив Рева.

Своїм першим пріоритетом Рева назвав монетизацію пільг, при цьому підкресливши, що держава взяла на себе величезну кількість пільг, але ресурсу для їх забезпечення вона не має. Він пояснив, що обмеження, які передбачає  ст. 22 Конституції щодо неможливості зменшення скасування кількості та обсягу пільг, уже були роз'яснені Конституційним судом. Зокрема, суд встановив що забезпечення соціального захисту має кореспондуватися з можливостями держбюджету.

«Тому необхідно проінвентаризувати всі наявні пільгові категорії і, виходячи з можливостей Держбюджету, визначити рівень компенсацій, на який люди можуть розраховувати. Єдиний спосіб гармонізувати два ці положення - заплатити людям грошима за наявні в них пільги, прив'язавши їх до прожиткового мінімуму як єдиного соціального стандарту», - зазначив міністр.

Другим пріоритетом, за словами Реви, є ліквідація дефіциту Пенсійного фонду.

«Разом з Мінекономіки, Мінфіном та іншими органами мусимо думати про те, як зменшити, а в ідеалі ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду. Якщо торік він становив понад 80 млрд, то після зменшення ЄСВ - майже 145 млрд грн. При такому дефіциті вкрай складно говорити про підвищення соцстандартів», - заявив він.

Третім пріоритетом Рева називає створення накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

«Проблема не в тому, щоб відкрити накопичувальні рахунки. А в тому, що в Україні сьогодні немає структури, здатної протягом найближчих 20-30 років забезпечити стабільний (хоча б у 3-4%) дохід з урахуванням рівня інфляції. Тому проблему накопичувальної системи треба вирішувати поступово.  Але найголовніше - для цього повинні бути створені економічні умови», - зазначає міністр.

Четвертим пріоритетом він вважає зміну системи надання адресної держдопомоги. Як приклад він навів систему надання допомоги самотнім матерям.

«Сьогодні в Україні поза шлюбом народжуються 20% дітей. Але це не означає, що у всіх цих дітей немає батька... А з 1 січня цю держдопомогу ми ще й поставили в залежність від доходів матері-одиначки. Якщо вона не працює, то допомога виплачується в максимальному розмірі. Якщо працює, то отримує в мінімальному або взагалі не отримує. Таким чином ми стимулюємо жінку не працювати», - наголосив Рева.

П'ятим пріоритетом міністр назвав зміну системи адміністрування послуг.

«Нову якість надання послуг, зміну самої системи надання допомоги через центри адміністративних послуг я вважаю одним з пріоритетних напрямів діяльності міністерства», - зазначив він.

Фото: coins-ukraine.at.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-