Шокін арештував "прокурорську" квартиру Каська - ЗМІ

Шокін арештував "прокурорську" квартиру Каська - ЗМІ

1173
Ukrinform
Генпрокурор Віктор Шокін добився арешту квартири свого екс-заступника Віталія Каська на бульварі Дружби народів, 14-16, у Києві. 

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 22 березня, повідомляють "Наші гроші"

"Арешт накладено в рамках кримінального провадження №42016000000000470 від 12 лютого 2016 р. За версією слідчих, Касько вчинив шахрайство, надавши недостовірну інформацію про відсутність постійного житла у м.Києві, та через завищення фактичної кількості членів сім’ї у 2010-2014 роках незаконно заволодів квартирою у столиці", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у 2003 році Віталій Касько отримав службову однокімнатну квартиру у Печерському районі, яку пізніше приватизувала його матір, яка вже проживала у трикімнатній квартирі в Києві.

У 2010 році Касько знову звернувся до генпрокурора щодо надання йому службової квартири. Він повідомив, що проживає з дідусем, матір’ю та сестрою. Відтак родині Каська виділили трикімнатну квартиру в тому ж Печерському районі - на бульварі Дружби народів, 14-16, площею 155 кв. м.

Трикімнатна квартира у цьому житлокомплексі меншої площі зараз продається за 8,50 млн грн. Таким чином, квартира Каська може коштувати 10 млн грн.

У грудні 2010 року Віталій Касько звільнився з ГПУ і працював як адвокат. За два місяці до звільнення з ГПУ трикімнатну квартиру, виділену родині Каська, виключили з переліку службових. Після Євромайдану у березні 2014 року Касько зумів одноосібно її приватизувати. Відповідне клопотання до відділу приватизації державного житлового фонду направив заступник генпрокурора Микола Банчук. На момент приватизації квартири Віталій Касько не працював у прокуратурі. Заступником генпрокурора його призначили лише у травні 2014 року.

Касько написав заяву про відставку 15 лютого 2016 року, через три дні після відкриття кримінального провадження проти нього. Відставка Каська відбулася в день, коли Президент Петро Порошенко закликав генпрокурора Шокіна піти у відставку. Водночас Шокіна досі не звільнено, оскільки парламент ще не розглянув його заяву.

Свого часу Касько заявив, що Шокін нав’язував йому інструкції Ігоря Кононенка, народного депутата від "Блоку Петра Порошенка", а також відсторонив від розслідування справи "діамантових прокурорів".

У реєстрі майнових прав є дані, що мати екс-замгенпрокурора Галина Касько у 2013 році купила квартиру площею 50 кв. м. у Києві на вул. Краківська, 13-б (Дніпровський район). Також вона має земельні ділянки 0,22 га у селі Нові Петрівці Київської області, де знаходиться незавершений будинок. Земля подарована їй у грудні 2015 року, а раніше належала самому Віталію Каську, який у 2009 році також отримав її у подарунок від невідомої особи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-