Фіскальна служба засекретила сплату податків

Фіскальна служба засекретила сплату податків "Метінвестом"

Укрінформ
Державна фіскальна служба України (ДФС) заявляє, що питання сплати податків групою Метінвест є «конфіденційною інформацією», яка не може бути розголошена без згоди самого платника податків.

Про це йдеться у відповіді на запит Укрінформу з проханням підтвердити інформацію, розміщену на сайті групи "Метінвест" про те, що зазначена група підприємств посіла перше місце за обсягом податкових відрахувань серед промислових підприємств у ТОП-100 платників податків України.

На запит Укрінформу про сплату податків підприємствами Метінвесту, які знаходяться на окупованій території, Державна фіскальна служба послалася на статтю 32 Конституції України, якою встановлено, що не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди.

Також ДФС послалася на низку інших положень законодавчих актів, які мають підтвердити начебто конфіденційність такої інформації.

Зокрема, ДФС посилається на частину першу статті 13 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VI «Про доступ до публічної інформації», відповідно до якої розпорядники інформації «які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини».

ДФС посилається на низку положень Податкового кодексу України, доводячи, що посадові особи контролюючих органів зобов'язані не допускати розголошення інформації з обмеженим доступом, що отримана, використовується, зберігається під час реалізації функцій, покладених на контролюючі органи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-