Люблінські радикали хочуть перейменувати сквер Шевченка

Люблінські радикали хочуть перейменувати сквер Шевченка

Укрінформ
У місті Люблін на півдні Польщі ініціативна група зібрала 1,4 тис. підписів до ради  міста з проханням про перейменування скверу імені Тараса Шевченка з огляду на багаторазові антипольські висловолювання Кобзаря у своїй поезії.

Голова Українського товариства у Любліні Григорій Купріянович в коментарі кореспондентові Укрінформу зазначив, що ці аргументи є “абсурдними” і сподівається, що громадськість міста адекватно відреагує на ініціативу “радикалів”.

“Коли вже навіть ім’я Шевченка починає викликати активну ворожість антиукраїнських cил у Польщі, то це створює нову ситуацію. Абсурдність наведених “аргументів” звільняє нас від потреби полеміки”,- зазначив Купріянович.

Він назвав важливим те, як широка громадськість міста відерагує на цю ініціативу: “промовчить, відкриваючи поле радикалам, чи прореагує адекватно до ситуації…”.

Проект постанови про перейменування скверу Тараса Шевченка до ради міста Люблін направили члени громадського комітету з будівництва пам’ятника полякам, вбитим на східних Кресах (нинішній території західної України – ред.) українськими націоналістами. Вони пропонують назвати сквер іменем “справедливих українців”, які під час Другої світової війни ризикуючи своїм життям рятували поляків.

З ініціативою щодо назви однієї з вулиць чи скверів міста іменем Тараса Шевченка в 2010 вступило Українське товариство в Любліні. В 2012 році сквер на перетині вулиць Підзамче і Руська в місті названо іменем Кобзаря.

Фото: lublin.wyborcza.pl

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-