Мінінформ не допустить припинення мовлення ATR на Крим - заява

Мінінформ не допустить припинення мовлення ATR на Крим - заява

1352
Ukrinform
Міністерство інформаційної політики України прокоментувало інформацію про можливе припинення супутникового мовлення телеканалу ATR, заявивши, що не допустить закриття для Криму "безцінного надбання кримськотатарського народу, що відіграє велику роль у збереженні його мови, традицій і, в цілому, культури".

Текст заяви опубліковано на офіційному сайті Міністерства інформаційної політики України.

"Телеканал ATR є унікальним національно-культурним феноменом не лише України, але і всього світу. Позбавлений матеріально-технічної бази, що залишилася на тимчасово окупованій території АР Крим і маючи заборгованість перед шведською компанією "SES ASTRA AB", телеканал ATR опинився в ситуації, яка ставить під загрозу його подальше супутникове мовлення", - зазначають у МІП.

У відомстві підкреслили, що Українська держава вже зробила крок назустріч органам національного самоврядування кримських татар, передбачивши в державному бюджеті на цей рік 60 млн гривень.

Водночас, народний депутат України, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що, попри те, що телеканал є приватним підприємством, частина цих коштів буде спрямована, у тому числі, на його фінансову підтримку.

Крім того, в умовах ризиків подальшого мовлення телеканалу, Міністерство інформаційної політики надіслало лист в компанію "SES ASTRA AB" про відстрочення дати виконання боргових зобов'язань щодо сторони компанії "Атлант-СВ" (ATR).

У Мінінформі запевнили, що на найближчому засіданні уряду на обговорення буде винесено питання оплати боргу телеканалу ATR, зокрема, за рахунок коштів, передбачених у держбюджеті для вирішення проблем Криму.

"Міністерство декларує свою підтримку ATR і закликає усіх і кожного, у тому числі компанію "SES ASTRA AB" (Швеція), не допустити здійснення дій і прийняття рішення, які можуть призвести до припинення мовлення кримськотатарського телеканалу", - підкреслюється в заяві.

Раніше Укрінформ повідомляв, що телеканал АТR може припинити своє мовлення на Крим через неможливість оплачувати трансляцію через супутник, пов'язану із скрутним матеріальним становищем медіа-холдингу, що переїхав з Криму на материкову Україну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-