У політв'язня Костенка всихає рука - адвокат

У політв'язня Костенка всихає рука - адвокат

2142
Ukrinform
В українського політв'язня з Криму, майданівця Олександра Костенка, який відбуває в Кірово-Чепецке Кіровської області термін по сфабрикованій справі, почала всихати рука.

Про це розповів в ексклюзивному інтерв'ю кореспондентові Укрінформу адвокат Дмитро Сотников.

«У Олександра Костенка в колонії близько місяця тому взяли згоду на зустріч з українським консулом. Це дуже важливо, тому що де-факто означає визнання його українського громадянства. Тепер він дуже чекає зустрічі з консулом, тому що як громадянин України сподівається на захист держави. У Сашка через відсутність медичної допомоги почала сохнути рука», - розповів Сотников.

Після тортур ФСБшників в Криму у Костенка була зламана рука. Відсутність необхідного лікування використовувалось в якості додаткового способу тортур. У травні 2015 року, після винесення вироку в Криму, операція була зроблена, проте після цього ніякої реабілітації не було, і медична допомога не надавалася. Внаслідок цього рука у Костенко почала всихати.

Політв'язень сподівається, що Мін'юст України може підготувати запит Російської Федерації про повернення його на Батьківщину для відбування строку там.

Нагадаємо: 5 лютого 2015 року Костенко був викрадений біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомими людьми, які виявилися співробітниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадення, а затримання. Наступного дня оперативники ФСБ, заподіявши Костенку шкоду здоров'ю середньої тяжкості, змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року, нібито кинув у співробітника "Беркута" камінь, який поставив тому синяк на передпліччі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>