Революція Гідності: трагічні події 18-20 лютого

Революція Гідності: трагічні події 18-20 лютого

Фото
13194
Ukrinform
Два роки тому, 18 лютого, розпочалися трагічні події на вулиці Інститутській під час Революції Гідності.

Цього дня з боку Інститутської "Беркут" і міліція повністю оточили урядовий квартал у Києві. Силовики перестали пропускати навіть працівників Верховної Ради. За кордоном натягнули колючий дріт. Також великими вантажівками повністю перекрили вулицю Грушевського. Але активістам, чисельність яких становила не менше 10 тисяч осіб, вдалося прорвати один з міліцейських кордонів на перетині вулиць Грушевського і Кріпосного провулка. Після цього підтягнувся "Беркут", було чутно постріли петард. На Грушевського підпалили шини.

На Інститутській, Грушевського, Кріпосному провулку та у Маріїнському парку загинули 10 людей, понад 500 отримали поранення.

18 лютого проти мітингувальників застосовували важку бронетехніку, розпочинається штурм Майдану. Проти демонстрантів, яких на Майдані перебувало близько 20 тисяч, зі сторони Інститутської були застосовані водомети й БТРи. Близько 22:00 загорівся Будинок профспілок, де в той час розташовувався штаб євромайданівців і перебували поранені.

Кривавий штурм Майдану сколихнув регіони України: відбувається масове захоплення будівель силових структур у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку. Міліція залишає відділки і самоусувається. Для боротьби з кримінальними бандами створено громадські варти, які здійснювали патрулювання міст.

19 лютого під час спроби силового розгону мітингувальників загинуло 16 осіб, завдано тілесних ушкоджень 206 особам. У приміщенні Будинку профспілок внаслідок пожежі загинули дві особи.

20 лютого правоохоронці стріляли з вогнепальної зброї на ураження. У результаті загинуло 49 осіб та 157 отримали тілесні ушкодження. Вогнепальні поранення отримали 68 осіб.

У кривавому протистоянні на Майдані, за різними даними, загинули більше 100 людей. Їх назвали Небесною сотнею.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-