Оформлювати біометричні паспорти подобається 80% українців

Оформлювати біометричні паспорти подобається 80% українців

Укрінформ
Близько 80% клієнтів київських відділень Державної міграційної служби залишилися задоволені процедурою оформлення закордонного біометричного паспорта.

Про це свідчать презентовані в Укрінформі результати опитування, проведеного в межах моніторингу практики оформлення біометричних закордонних паспортів громадської організації "Європа без бар'єрів".

Причому якістю послуг найбільше задоволені відвідувачі Відділу централізованого оформлення документів № 3, а також відділення в Шевченківському, Оболонському та Дніпровському районах Києва.

Для того, аби подати документи на отримання біометричного паспорта, 57% респондентам не потрібно було витрачати більше 10 хвилин. Водночас 23% респондентів стверджують, що їм доводилося чекати більш як півгодини.

Клієнти 9 з 12 районних відділень Києва вказали, що їм необхідно було надавати в обов'язковому порядку непередбачені нормативно-правовими актами додаткові документи, зокрема ідентифікаційний код і копії всіх документів.

Лише у відділі централізованого оформлення документів № 3 і Печерському та Дніпровському районних відділеннях перелік документів відповідав нормам постанови КМУ, що регулює порядок оформлення та видачі паспорта для виїзду за кордон.

Крім того, лише 34% респондентів сплатили за оформлення паспорта протягом 20 робочих днів нормативно встановлену вартість 561,47 грн. 43% респондентів переплатили за послугу від 40 до 140 грн. Це дає підстави припускати, що респондентам не повідомили про те, що вони користуються додатково оплачуваними консультативними послугами ДП "Документ". Решта, 23% респондентів, сплатили додаткову суму від 150 до 600 грн.

Клієнти відділень ДМС у Києві періодично отримували свої закордонні біометричні паспорти із запізненням на термін від 2 до 15 робочих днів, причому в Святошинському та Голосіївському районах це явище набуло систематичного характеру.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-