Щороку від раку помирає 80 тисяч українців

Щороку від раку помирає 80 тисяч українців

2602
Укрінформ
Кожного року в Україні від онкологічних захворювань помирає близько 80 тисяч людей.

Про це на прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку сказав заступник директора з наукової роботи  Національного інституту раку Сергій Коровін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо говорити про Україну, то це 160 тисяч нових щорічних діагнозів, та 80 тисяч щорічних смертей (від онкозахворювань - ред.)" - сказав Коровін.

Загалом, зараз на обліку в Україні знаходиться більше 1 млн людей з різними формами онкології.

За прогнозами фахівців, щорічно приріст захворюваності на рак становить 1,5-2% і до 2020 року кількість первинних випадків раку в Україні збільшиться.

«До 2020 року ми прогнозуємо, що буде приблизно 200 тисяч нових випадків раку», - сказала на прес-конференції співробітник науково-дослідного відділення епідеміології раку у національному канцер-реєстрі НІР Зінаїда Федоренко.

За її словами, незважаючи на те, що в Україні діють міжнародні протоколи лікування, на 100 випадків захворювань припадає приблизно 50 смертей. Серед причин високого рівня смертності фахівець назвала пізнє звернення до лікарів та встановлення невірних діагнозів на ранніх стадіях.

"Ми виявляємо рак запізно. Рак та боротьба з ним не тільки справа онкологів. В Україні лікарів-онкологів всього 1200, а на обліку стоїть більше мільйона хворих. В цьому питанні дуже велику роль відіграють лікарі загальної практики. Достатній рівень грамотності терапевтів, хірургів, інших лікарів, високий рівень перестороги можуть зіграти важливу роль, тому що виявлення захворювання на ранній стадії дає можливість вилікувати до 80% пацієнтів, (хворих на рак — ред.)", - сказала Зінаїда Федоренко.

Лікарі запевняють, що зараз сучасні методи діагностики та технології дозволяють діагностувати рак на ранніх стадіях та вилікувати його у більшості випадків. Задля цього, окрім зусиль медичної спільноти та громадськості, потрібні як масштабні роз'яснювальні заходи, так і зусилля з боку держави.

«Крім роз'яснювальної та загальноосвітньої програми, існують і скрінінгові програми, але вони дороговартісні та впровадження їх в медичну практику можливе лише при наявності потужної медичної бази та відповідного фінансування», - наголосив Коровін.

Крім того, роз'яснювальну роботу потрібно вести і серед медичних працівників.

Як зазначила на прес-конференції голова правління ВГО "Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфопроліферативними захворюваннями" Валентина Юрчишина, часто до онкологів пацієнти звертаються вже на останніх стадіях захворювання через невірно поставлений діагноз.

"Ми пропонуємо створити програму підвищення кваліфікації регіональних онкологів, гематологів, в якій передбачити  форми роз'яснювальної роботи серед лікарів, в тому числі терапевтів, сімейних лікарів з виявлення та ранньої діагностики онкології, а також реабілітації хворих після проходження агресивних курсів лікування", - сказала Юрчишина.

На її думку, фінансування такої програми було б можливе, в тому числі, і за кошти регіональних бюджетів.

Нагадаємо, що 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком. Щорічно у світі виявляється 12 млн первинних випадків захворювання на рак. У всьому світі онкологічні захворювання займають друге місце серед причин смертності після серцево-судинних патологій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-