Судам довіряють лише 8% - Бекешкіна

Судам довіряють лише 8% - Бекешкіна

Укрінформ
Необхідність проведення судової реформи в Україні підтримує абсолютна більшість українських громадян.

Про це заявила у п'ятницю в Укрінформі, оприлюднюючи результати загальнонаціонального опитування, директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучерева» Ірина Бекешкіна.

«Необхідність проведення судової реформи в Україні підтримують 80% українських громадян, причому 48% вважають, що ця реформа є одним із найбільш нагальних завдань і має розпочинатися якнайшвидше», - сказала Бекешкіна.

За її словами, лише 8% населення довіряють судам, тоді як не довіряють - 80%.

Абсолютна більшість населення також переконана, що в українських судах є поширеною корупція (85%). Крім того, як зауважила соціолог, більшість респондентів вважають, що має місце залежність суддів від політиків та олігархів.

Найбільш значимим чинником, що негативно впливає на рівень довіри до судів в Україні, більшість населення вважає саме поширеність корупції в судах -  66%. Інші чинники називаються значно рідше, підкреслила Бекешкіна.

Вона також поінформувала, що було проведене опитування і щодо конкретних напрямків змін в судовій системі. У цьому зв'язку вона зауважила, що в суспільстві немає домінуючої думки, і додала, що найчастіше згадувалися варіанти позбавлення суддів недоторканності та привілеїв. Таку ідею підтримали 32% респондентів. Окрім того, населення підтримує такі варіанти дії, як перевірка суддів на детекторі брехні - 29%.

Щодо способів призначення суддів, то найбільшу підтримку має ідея спеціально створеного для цього незалежного від інших гілок влади органу, членами якого були б судді і представники громадськості.

«Ідея довічного призначення суддів на посаду в українському суспільстві підтримки не знаходить - за це виступають лише 2% населення. Більшість громадян вважають, що судді мають призначатися на термін до п'яти років або на термін до одного року, а згодом в разі відсутності порушень і нарікань до досягнення пенсійного віку», - сказала Бекешкіна.

Вона також зауважила, що стабільною залишається недовіра до прокуратури. 76% населення  не довіряють цьому органу та до суддів, зокрема, Конституційного (70%) не довіряють цьому органу. Така недовіра є результатом неефективної роботи цих органів, зазначила соціолог.

На прес-конференції також повідомили: більшість населення переконана, що Верховна Рада має здійснювати загальний контроль над роботою Генерального прокурора. Адже, 62% опитаних виступають за збереження можливості висловлювання Верховної Ради недовіри цьому посадовцю, тоді як за його незалежність від парламенту висловилися лише 19% опитуваних, наголошувалося на прес-конференції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-