Порошенко закликав Московський патріархат до діалогу

Порошенко закликав Московський патріархат до діалогу

Укрінформ
Президент Петро Порошенко закликав Предстоятеля УПЦ МП Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до міжцерковного діалогу та консолідації українського православ'я.

Про це йдеться у зверненні Петра Порошенка до учасників Cобору єпископів УПЦ МП, що проходить у п'ятницю в Києво-Печерській Лаврі, інформує прес-служба Глави держави.

"Вже два роки поспіль український народ протистоїть російській агресії, внаслідок якої тимчасово окуповано Крим й окремі райони Донецької і Луганської областей, загинули тисячі людей, сотні тисяч змушені втікати від насильства і голоду до інших регіонів України", - зазначив Порошенко.

Він наголосив, що "війна - не наш вибір, ми прагнемо закінчити нав'язане нам кровопролиття. Україна шукає шляхів до миру, гідного життя народу, добивається усунення порушень міжнародного права, які загрожують війною та лихом усьому Європейському континенту". "Заради цього Президент України й українська влада шукають і згуртовують союзників, Український народ зміцнює свою єдність. Тисячі громад, сотні тисяч волонтерів працюють заради перемоги і миру. Серед них - громади українських церков і релігійних організацій", - зазначив Порошенко.

Президент висловив переконання, що Собор відгукнеться на прагнення українського народу в час випробувань і що  рішення Собору будуть спрямовані на підтримку всенародних зусиль.

"Переконаний, що таким очікуваним відгуком може стати активізація процесів міжцерковного діалогу та консолідації українського православ'я, зміцнення державно-церковного партнерства у справі допомоги воїнам, реабілітації тих, хто повернувся з фронту, соціального захисту постраждалих від агресії", - наголосив Порошенко.

Він нагадав, що УПЦ з моменту створення у правовому полі незалежної України свідчила про своє прагнення до діалогу, церковної єдності та нового канонічного статусу. Так, 27 травня 1992 року учасники Харківського собору єпископів Української Православної Церкви у своєму зверненні до Президента України Леоніда Кравчука писали, що не тільки одностайно схвалюють і підтримують прагнення української православної  пастви до повної незалежності, тобто канонічної автокефалії, але і роблять "всі заходи, щоб законним шляхом вирішувалося це життєве питання". Подібні ідеї були і в інших зверненнях, де засвідчувалося сподівання, що УПЦ МП "посяде у недалекому майбутньому своє законне місце серед найстародавніших автокефальних Православних Помісних Церков світу".

В документах Собору єпископів УПЦ МП, що був скликаний 13 серпня 2014 року для обрання нового предстоятеля, також ішлося про подолання церковних розділень як одне з першочергових завдань УПЦ МП та засвідчувалася її відкритість "до відвертого та конструктивного діалогу з представниками УПЦ КП та УАПЦ".

"Ці слова важливі, адже Церква Христова пам'ятає слова Спасителя: "Хай буде ваше слово: Так, так; Ні, ні, - а що більше цього, те від лихого". Мільйони вірян сподіваються, що за словами будуть дії", - підсумував Глава держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-