Драгобратська справа: Москаль вимагає повернути підозрюваних до СІЗО

Драгобратська справа: Москаль вимагає повернути підозрюваних до СІЗО

Укрінформ
Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль звертається до міністра внутрішніх справа Арсена Авакова із проханням призначити розслідуваннях по інших епізодах, в яких раніше «засвітилися» бійці ПС, затримані за бійку на гірському курорті Даргобрат й випущені Апеляційним судом в Закарпатській області. Москаль вважає, що їх знову треба посадити до СІЗО.

Про це повідомила прес-служба Закарпатської облдержадміністрації.

«Чомусь у справі затриманих представників «Правого сектору» всі зациклилися на подіях на «Драгобраті», тоді як підслідні підозрюються і в інших, набагато важчих злочинах, про які вже неодноразово говорилося. Так, 12 січня прокуратура Івано-Франківської області разом із Головним управлінням Національної поліції Івано-Франківської області заявили, що всі п’ятеро осіб, затриманих на «Драгобраті», – ті самі люди, що скоїли злочин 9 січня (тобто напередодні подій на «Драгобраті») в Косівському районі», - заявляє Москаль.

За його словами, там п’яна компанія із застосуванням вогнепальної зброї влаштувала дебош, побила кількох чоловік, заволоділа автомобілем і покалічила водія.

«Після Апеляційного суду, який переглядав міру запобіжного заходу щодо арештованих, поліція Івано-Франківської області мала провести слідчі дії з випущеними на поруки Антоном Окороковим та Сергієм Тищенком і доставити їх у суд в Івано-Франківську область для обрання міри запобіжного заходу по злочину в Косівському району. Те ж саме мали зробити й відносно Василя Василинюка, випущеного під заставу учора. Те, що його відпустять зі слідчого ізолятора в понеділок, поліцію повідомили, вона мала чекати Василинюка під СІЗО. Однак ніхто з Івано-Франківської області не приїхав, жодних слідчих дій не проводив, відпущені підслідні не доставлені в суд Івано-Франківської області для обрання запобіжного заходу по злочину в Косівському районі», - зазначив Москаль.

«Коли я подзвонив в Івано-Франківськ і спитав – чому, там відповіли: «Розумієте, ми не хочемо, щоб нам влаштовували пікети, мітинги, безлади, як це було в Ужгороді». Тобто через банальний страх перед пікетами поліція відмовляється виконувати свої прямі обов’язки й розслідувати злочини із застосуванням вогнепальної зброї. То про які реформи правоохоронної системи ми взагалі говоримо?», – акцентує Москаль.

Події на Драгобраті, вважає очільник Закарпатської ОДА, стали прямим наслідком бездіяльності правоохоронців, які ніяк не реагували на попередні, набагато важчі злочини підслідних. Жодного відношення до захисту України на Донбасі ці злочини не мають, це явна кримінальщина, за яку передбачена кримінальна відповідальність. І те, що підслідних побили на Драгобраті – "так само наслідок імпотентності правоохоронців". Бо коли не діє правоохоронна система, починається самосуд.

"Я звернувся до міністра МВС із проханням призначити за фактом бездіяльності Івано-Франківської поліції службове розслідування й покарати винних", - наголосив Москаль.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-