Українці сьогодні святкують Різдво Христове

Українці сьогодні святкують Різдво Христове

Укрінформ
Сьогодні, 7 січня, відзначають Різдво Христове - одне з найбільших християнських свят, яке встановлене на честь народження Сина Божого.

Різдво цього дня урочисто святкують церкви, що використовують у своєму літочисленні юліанський календар (7 січня відповідає 25 грудня за старим юліанським календарем). Зокрема, це всі Українські православні церкви та Українська греко-католицька церква, а також Єрусалимська, Грецька в Єрусалимі, Сербська, Македонська, Грузинська, Чорногорська, Польська, Російська, Ефіопська, Коптська православна церква, усі монастирі на горі Афон, старообрядці та католики східного обряду.

Згідно з Писанням, Богородиця народила Ісуса Христа, якому була уготована доля Спасителя, під час перепису населення в Віфлеємі. Оскільки місто було переповнене, і там не знайшлося місця для постою в будинках, Марія разом з Йосифом розташувалися на нічліг у хліву, поруч з домашньою худобою. У момент народження Спасителя на небі засяяла Віфлеємська зірка, яка вказала шлях волхвам, що принесли свої дари маленькому Ісусу.

У пам'ять про цей світлий день християни щороку збираються на урочисті богослужіння.

Водночас сьогодні закінчився Різдвяний (Пилипів) піст, який передував святу, і починаються 11-денні святки, які супроводжуються народними гуляннями. В Україні здавна у ці дні водили вертеп, співали колядки і бажали всім добра на весь рік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-