Кабмін офіційно назвав оклади поліцейських

Кабмін офіційно назвав оклади поліцейських

17270
Ukrinform
Співробітники новоствореної Національної поліції отримуватимуть посадові оклади від 2,5 до 40 тисяч гривень, а також надбавки за спеціальне звання, вислугу років та за характер служби.

Порядок нарахування грошового забезпечення визначається постановою Кабінету міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988, текст якої оприлюденний на Урядовому порталі

"Уряд затвердив схеми окладів та надав право їх установлювати керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення. Також керівники встановлюють надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що особам, які безпосередньо виконують функції із забезпечення громадського порядку та безпеки громадян, передбачено підвищення за службу в поліції особливого призначення у розмірі до 100 відсотків посадового окладу.

Окрім цього, керівники наділені повноваженнями здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби та надавати поліцейським матеріальну допомогу для оздоровлення в розмірі посадового окладу. Вони також можуть встановлювати ще кілька видів доплат, зокрема: надбавку за стаж служби в поліції; надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень; доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час; надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі - у розмірі до 20 відсотків посадового окладу.

Передбачено і доплату за науковий ступінь, вчене звання, надбавку за почесне звання «заслужений».

В абсолютних показниках найбільший посадовий оклад у 40 тисяч гривень встановлено для голови Національної поліції. А його перший заступник отримуватиме вдвічі менше. Співробітники середньої ланки отримуватимуть оклади від 3 до 6 тисяч гривень, в той час як початковий оклад на рівні слідчих та інспекторів дорівнюватиме 2,5-2,6 тисяч гривень.

До цих сум додаються оклади за спеціальні звання. У офіцерів вони коливаються від 1,2 тис. грн у молодшого лейтенанта до 3 тис. грн у генерала поліції першого рангу. Оклади за звання молодшого персоналу різняться від 400 гривень у рядового поліції до 1 тисячі гривень у старшого сержанта поліції. 

Крім того, закон передбачає нарахування співробітникам поліції надбавки за вислугу років - від 5 відсотків від посадового окладу з урахуванням окладу за звання у перші два роки служби до 50 відсотків для тих, хто прослужив в рядах Національної поліції більше 25 років.

Нагадаємо, міністр МВС Арсен Аваков заявив, що зарплата голови Національної поліції становить 97 тисяч гривень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-