Арештовані мільярди сина Януковича. Фірми та прізвища

Арештовані мільярди сина Януковича. Фірми та прізвища

3079
Ukrinform
З кінця жовтня Печерський районний суд видав низку дозволів слідчим МВС на арешт коштів на рахунках "Всеукраїнського банку розвитку" Олександра Януковича на суму понад 2,75 млрд грн.

Арешти здійснено в рамках кримінального провадження, порушеного по фактам незаконного кредитування регіональних залізниць "ВБР" у 2013-2014 роках, пишуть "Наші гроші".

Судом накладено арешти на рахунки самого Олександра Януковича, чотирьох юридичних осіб та 32 "підконтрольних йому фізичних осіб", вказано у рішенні суду.

"Із судових рішень відомо, що фізособами виступали працівники "ВБР". У тому числі це начальник відділу цінних паперів цього банку (на його депозитах арештовано 113,299 млн грн), головний фахівець відділу супроводу і контролю активних операцій корпоративного бізнесу цього банку (71,84 млн грн), начальник сектору дизайнерських розробок банку (62,89 млн грн), начальник департаменту казначейства банку (59,87 млн грн)", - йдеться у публікації.

Крім того, арештовано рахунки чотирьох фірм – ТОВ "Мелон 8", ТОВ "Комплекс "Дружба", ТОВ "Бенефіт-Консалт" і ТОВ "Лайтрум". Суми на їхніх рахунках не оприлюднені.

З цих фірм лише одна безпосередньо пов’язана з Олександром Януковичем. ТОВ "Комплекс "Дружба" зареєстровано у Краматорську на вільній від терористів "ДНР" території. Засновниками компанії є ПАТ "Кепітал білдінг корпорейшн" і ПАТ "МАКО холдінг", кінцевим бенефіціаром яких вказаний безпосередньо Олександр Янукович.

ТОВ "Мелон 8" через ланцюжок засновників виходить на ТОВ "Інвестиційна будівельна група", відоме як один із співвласників ТОВ "Столичний стиль", чиїм основним власником теж є Янукович-молодший.

ТОВ "Бенефіт-Консалт" зареєстровано у Донецьку на Романа Колягіна.

ТОВ "Лайтрум" було засновано Яною Шевкопляс у Донецьку, а зараз перереєстровано у Києві на Ішкузи Сейітмурадова і Умітджана Хайталиєв.

Окрім цього у березні суд дозволив арештувати установчі документи кіпрських компаній "Anearve limited" і "Tandice limited", а також документи про зв’язки останньої з банком "Київська Русь", який до ліквідації належав Володимиру Братку.

Також відомо, що в рамках вищевказаного кримінального провадження слідчий майже рік тому арештовував двох фізосіб. Їх відразу було випущено під заставу – одного у розмірі 0,5 млн грн, другого під 1,22 млн грн. У жовтні справи проти них закрили, тому їх адвокати, що формально і вносили застави за клієнтів, домоглись повернення грошей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-