Мін’юст: Перевірка усіх суддів займе 25 років

Мін’юст: Перевірка усіх суддів займе 25 років

1563
Ukrinform
При застосуванні лояльного підходу у судовій реформі на індивідуальну перевірку усіх 9 тис. суддів потрібно щонайменше 25 років.

Про це у прямому ефірі "Свободи слова" на ICTV повідомила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"В різних проектах законів є різні підходи, але, наприклад, якщо ми візьмемо лояльний підхід, тобто всіх перевірити індивідуально через комісію. Навіть якщо витратити на кожного суддю в цій країні лише один день, щоб перевірити усю його роботу, у яких справах він виносив рішення, які потім скасували, то потрібно 25 років. 9 тис суддів - порахуйте", - сказала вона.

На переконання Севостьянової, такий підхід не підходить для України "тому, що ми не можемо чекати 25 років проходження судової реформи", - підкреслила вона.

За словами заступника глави мін’юсту, потрібно застосовувати комплексний підхід при реалізації судової реформи з внесенням змін до Конституції, реформуванні Вищої ради юстиції.

Севостьянова також повідомила, що нещодавно міністр юстиції, як член Вищої ради юстиції, направив подання про звільнення 59 суддів, які саботували процес люстрації.

"Вони навіть не написали заяви про проходження даного процесу. Але ми розуміємо, що міністр юстиції лише один член Вищої ради юстиції і тут потрібна колегіальна позиція", - сказала вона.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-