На Полтавщині лише третина станцій мобільного зв'язку обладнані генераторами
Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Віталій Дяківнич у Телеграмі, передає Укрінформ.
"Наразі усі базові станції забезпечені акумуляторними батареями, що дозволяє їм працювати автономно 4-6 годин, водночас лише 28,4% станцій додатково обладнані генераторами із запасом пального для функціонування до трьох діб", - йдеться у повідомленні.
Для спільного розв'язання проблеми наразі договори про співпрацю з мобільними операторами уклали 15 громад Полтавщини – Білицька, Драбинівська, Михайлівська, Опішнянська, Гоголівська, Заводська, Краснолуцька, Лохвицька, Сенчанська, Новогалещинська, Пришибська, Котелевська, Кобеляцька, Скороходівська та Семенівська.
Планується забезпечити альтернативними джерелами живлення 80% базових станцій на території Полтавщини - вони повинні працювати безперервно до 72 годин у разі блекаутів, маючи всі необхідні резерви.
Як повідомляв Укрінформ, оператори мобільного звʼязку вже закупили понад 15 тисяч генераторів для резервного живлення базових станцій.