На Тернопільщині виявили вірус африканської чуми свиней
Про це повідомило у Фейсбуці ГУ Держпродспоживслужби у Тернопільській області, передає Укрінформ.
“Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області оперативно відреагували на повідомлення про загибель диких свиней на території Збаразької міської громади. Після надходження інформації спеціалісти спільно з фахівцями Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби виїхали на місце події, де одразу організували комплекс заходів”, - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що незважаючи на попередні повідомлення про трьох загиблих тварин, у ході робіт виявили загалом сім туш, з яких четверо поросят.
Усі трупи спалили та захоронили відповідно до ветеринарно-санітарних вимог, щоб запобігти поширенню збудника.
На місцях загибелі та захоронення провели повну дезінфекцію з використанням засобів, рекомендованих для знешкодження вірусу АЧС.
У відомстві поінформували, що для координації подальших дій сьогодні, 15 листопада, відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.
За результатами засідання комісія оголосила пункт неблагополучним, визначила зони захисту та зони спостереження, затвердила план реагування, зокрема, посилення моніторингу, інформування населення, контроль за переміщенням тварин, посилення дезінфекційних робіт.
У Держпродспоживслужбі області наголосили, що спостереження за ситуацією триває.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні з початку 2025 року зафіксовано 37 спалахів африканської чуми свиней (АЧС).
Фото ілюстративне
Фото Укрінформу можна купити тут.