Харківський шпиталь отримав необхідну суму на придбання потужного апарату КТ

Харківський шпиталь отримав необхідну суму на придбання потужного апарату КТ

Укрінформ
Шпиталь починає процедуру закупівлі комп'ютерного томографа, на який збирали гроші. Суму, котрої не вистачало, додали з міського бюджету Харкова.

Про це у Фейсбуці повідомив Військово-медичний клінічний центр Північного регіону, передає Укрінформ.

“Завдяки залученості і зусиллям Благодійного фонду Сергія Притули, маємо на рахунках збору загальну суму 16,6 мільйона. Це фантастичний результат, за який ми вдячні кожній і кожному, хто донатив і поширював інформацію про збір - в усіх куточках країни і світу, усіма мовами, в усіх соцмережах, в усіх медіа. Ще 15 мільйонів гривень сьогодні шпиталь отримав на рахунки від Харківської міської ради”, - ідеться в повідомленні.

Міський голова Ігор Терехов наголосив, що це кошти від платників податків, які залишаються працювати у Харкові.

“Це кошти міського бюджету. І я вдячний всім, хто заробив ці кошти, а це міський бюджет, тобто вся територіальна громада. І завдяки Харкову ми перерахували ці кошти на військовий шпиталь, бо це необхідність. Це обладнання буде рятувати життя хлопців та дівчат, які боронять нашу землю. Тому це наш обов'язок”, - сказав посадовець.

У шпиталі зазначають, що розпочали процедуру закупівлі, яка займе час. ⠀

“Хочемо попередити, що прозвітувати вже завтра про купівлю апарату ми не зможемо. Гроші на рахунках дозволяють нам розпочати процес закупівлі: марудну і нешвидку, але важливу процедуру, яка мусить бути абсолютно прозорою і відповідати усім вимогам закону”, - йдеться у дописі.⠀

На сторінці шпиталю обіцяють публікувати всю інформацію про тендер.

“Комп'ютерний томограф - це вкрай складне обладнання. Треба розуміти, що в магазині воно не продається. Закуповувати КТ буде шпиталь за гроші міськради і кошти, зібрані фондом Притули. Ми будемо проводити тендер, узгоджувати наші кроки з усіма людьми, які допомагали нам зібрати ці гроші. Після того, як відбудеться тендер (а це близько місяця), виробник починає процес виробництва, надає нам технічні характеристики під приміщення. Приміщення покривається баритовою штукатуркою, необхідною для запобігання опроміненню. І лише потім фірма-виробник поставляє томограф і монтує його. Тобто, ця історія забирає десь 2,5-3 місяці”, - пояснив механізм заступник начальника шпиталю з медичної частини В'ячеслав Курінний.

Читайте також: У тернопільській лікарні відкрили сучасне реабілітаційне відділення

Як повідомлялося, 16 травня у харківському госпіталі вийшов з ладу єдиний апарат КТ. Розуміючи навантаження (за місяць на ньому роблять стільки досліджень, як протягом року у звичайній лікарні), що скорочує термін придатності, шпиталь ще у січні оголосив збір на новий апарат чи хоча б купівлю деталей, заміна яких продовжить термін служби. Збір підтримав фонд Сергія Притули.

Як передавав Укрінформ, 19 травня МОЗ пообіцяло передати у харківський військовий шпиталь новий апарат КТ. Однак у шпиталі продовжили збір на більш комп'ютерний томограф, аби мати кілька апаратів і повністю покривати свою потребу в таких обстеженнях.

Фото: Шпиталь Харків / Фейсбук

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-