
У Києві відкрили пам’ятний знак «Морська піхота»
Як передає кореспондент Укрінформу, пам'ятний знак "Морська піхота" відкрили на Алеї захисників України, закладеній біля Арки Свободи українського народу.
На пам’ятному знаку у вигляді вмонтованої в землю таблички графічно зображено хвилі шторму, десантний катер морських піхотинців, спрямований до укріпленого ворожими позиціями берега, й напис «Морська піхота».
Як зазначив начальник Генштабу ЗСУ, генерал-майор Андрій Гнатов, морська піхота здатна виконувати будь-які бойові завдання як на морі, так і в повітрі чи на землі. Але рідною стихією морської піхоти залишається море.
«Морська піхота – це рід військ, який здатний виконувати завдання будь-якої складності, проводячи повітряні й морські десантні та будь-які наземні операції, притаманні сучасним військовим діям. Але рідна стихія для морської піхоти – це дії на морі. Україна була, є і буде морською державою і надзвичайно важливо, що в складі ЗСУ є рід військ, який здатен захищати морські рубежі, порти, відбивати будь-які загрози з боку противника з моря. Сьогодні морський піхотинець - це воїн, який виконає завдання будь-якої складності», - наголосив Гнатов.
Героїзм морських піхотинців відзначив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
«Ми закарбовуємо у Києві пам’ятний знак на честь героїв, які сьогодні боронять нашу землю на найважчих ділянках фронту і роблять усе можливе, щоб подолати агресора. Ми також відзначаймо подвиг тих, кого, на жаль, вже немає з нами. Ми дякуємо вам за те, що ви робите, щоб зберегти наше майбутнє, націю й країну», - сказав Ткаченко.
У Києві відкрили пам’ятний знак «Морська піхота» / Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ
Морпіхи творять нову українську міфологію, вважає очільник платформи "Культурні сили", капітан ЗСУ Микола Сєрга.
«Те, що робить морська піхота – це вже не просто героїзм, а формування нової міфології. Морпіх – це не просто військовий, це архетип. Це точка, де людина зустрічається з хаосом і не відступає, бо назад – нікуди, позаду море й тільки вперед. Цей знак – не просто табличка, це є наш емоційний якір. Це відбиток нашої пам’яті», - наголосив Сєрга.
У церемонії відкриття пам’ятного знаку «Морська піхота» взяли участь морські піхотинці – учасники бойових дій, Герої України. Співачка Христина Соловій присвятила їм свою пісню «Чорноморчик».
Як повідомлялося, в Україні 23 травня відзначається День морської піхоти.