Міндовкілля анонсує ремонт аварійної балки Свистунова у Кривому Розі - є домовленості з партнерами

Міндовкілля анонсує ремонт аварійної балки Свистунова у Кривому Розі - є домовленості з партнерами

Фото
Укрінформ
Після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС стабільне водозабезпечення та якість води залишаються серед нагальних екологічних питань Дніпропетровського регіону.

Про це заявила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук у Кривому Розі, де перебуває з робочою поїздкою, передає Укрінформ з посиланням на Міндовкілля

«Наразі маємо декілька варіантів технічних рішень щодо очистки шахтних вод, які скидаються в річку Інгулець, а також реконструкції балки Свистунова. Ведемо перемовини з декількома нашими партнерами щодо залучення інвестицій для цих проєктів», – сказала Гринчук.

Вона повідомила, що під час останньої зустрічі партнери з Європейського інвестиційного банку запевнили, що розглянуть проєкт на можливість спільної реалізації. Окремі перемовини щодо технічних рішень проводяться з японськими партнерами, розглядається можливість реалізації проєктів у межах Механізму спільного кредитування Японії "Joint Crediting Mechanism".

Читайте також: Водогони у громадах, які не постраждали від бойових дій, відновлюватимуть коштом міжнародних донорів

Міністр зауважила, що Міндовкілля щотижня спільно з Дніпропетровською облдержадміністрацією аналізуватиме стан підготовки та реалізації проєктів.

«Маємо об’єднати зусилля – центральна і регіональна влада, наші партнери, щоб нарешті вирішити питання не лише водопостачання, але і якості води та екологічної безпеки для людей. Посилимо роботу у цьому напрямку», – зазначила Світлана Гринчук.

Зазначимо, що майже 50 років у ставок-накопичувач скидаються високомінералізовані шахтні води. Щороку – близько 13 млн м куб. Вже 5 років, як термін експлуатації об’єкта завершився, однак за відсутності альтернативи ставок продовжує приймати води. Накопичувач перебуває в аварійному стані і його спроможність безпечної акумуляції шахтних вод наближається до критичної. Гребля деформується, з ложа дренує вода, що має негативний тиск на якість води в річці Інгулець, яка є джерелом водопостачання міст Кривий Ріг та Миколаїв.

Фото: mepr.gov.ua

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-