Із найдавнішого храму Чернігова прибрали імперську символіку

Із найдавнішого храму Чернігова прибрали імперську символіку

Укрінформ
З найстарішого у Чернігові Спасо-Преображенського собору вилучили російську імперську символіку - ікону останнього російського імператора Миколи II та його сім’ї.

Про це повідомляє заповідник "Чернігів стародавній", передає Укрінформ.

Спасо-Преображенський собор входить до складу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» і є державною власністю, яку використовувала як діючий храм УПЦ МП.

"Кілька днів тому розпочала роботу комісія Міністерства культури та інформаційної політики України з приймання-передачі державного майна Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Після зауваження науковців священники Спасо-Преображенського собору демонтували згадану ікону і винесли її із українського храму", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Харкові позбулися муралу з маршалом Жуковим

Спасо-Преображенський собор є одним із найдавніших храмів Русі. Він розташований у історичному середовищі Чернігова, у центрі колишнього дитинця. Будівництво собору було розпочато приблизно у 1033—1034 роках за розпорядженням першого відомого за літописами чернігівського князя Мстислава Володимировича. Вперше літописи згадують про «церкву святого Спаса» у 1036 році, коли князь Мстислав раптово помер. Вірогідно, після його смерті спорудження храму припинилося, він був добудований при наступному чернігівському князеві — Святославі Ярославичі.

Фото з сайту oldchernihiv.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-