Одесити проти аби змінювали назву площі Льва Толстого

Одесити проти аби змінювали назву площі Льва Толстого

Укрінформ
В результаті електронного опитування щодо зміни назв топонімів в місті, більшість одеситів проголосували проти зміни назви площі Льва Толстого.

Про це повідомляється на сайті Одеської міськради, передає Укрінформ.

Електроне обговорення проходило на вебпорталі Одеської міської ради «Соціально активний громадянин» у спеціальному електронному сервісі «Громадське обговорення». До розгляду громадян щодо зміни назви були представлені 39 топонімів. 

Одесити підтримали більшість пропозицій, проте відхили варіант перейменування площі Льва Толстого на площу Менделе Мойхер-Сфоріма (221-проти, 158 - за). 

Також учасники опитування не підтримали перейменування провулку Черепанових на Резервний (за – 105 голосів, проти – 111).

Нагадаємо, як розказав Укрінформу член історико-топонімічної комісії Олександр Бабіч, електронне громадське обговорення має рекомендаційний характер, а остаточне рішення щодо зміни назв топонімів приймуть депутати міськради на черговій сесії.

«Процедура перейменування складається з трьох етапів. Перший – це голосування топонімічної комісії щодо нової назви того, чи іншого об’єкту. Рішення комісії має рекомендаційний характер. Другий етап – це винесення прийнятої назви на голосування громадян на платформі «Соціально активний громадянин». Результати цього опитування також мають рекомендаційний характер. Третій вирішальний етап – це винесення питання перейменування на сесію міськради», - пояснив Бабіч.

Читайте також: На Миколаївщині запропонували перейменувати Первомайськ - названі чотири варіанти

За словами історика, депутати зазвичай враховують думки одеситів у питаннях перейменування, та якщо якусь назву не погоджують під час сесії, топонімічна комісія знову розглядає перейменування зазначеного топоніму.

Як відомо, з 1881 року єврейський письменник Мойхер-Сфорім жив в Одесі. На початку 20 століття був завідувачем Першої «Талмуд-Тори» у Одесі. Мешкав у неподалік від нинішньої площі Льва Толстого у будинку на вулиці Дігтярній, 14 (будинок не зберігся). На вулиці Спиридонівській, 26 (навпроти, також поряд з площею), де була нині знищена будівля общинної єврейської школи «Талмуд-Тора», і де у 2017 році встановили йому пам'ятну дошку.

Як повідомлялося, раніше жителі Южного Одеської області запропонували 168 варіантів для перейменування міста.

Фото: Вікіпедія

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-