В Ужгороді перевірять вуличні вивіски та рекламу після звернення мовного омбудсмена

В Ужгороді перевірять вуличні вивіски та рекламу після звернення мовного омбудсмена

Укрінформ
За зверненням уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя в Ужгороді розпочали перевірку вуличної реклами щодо розміщення інформації недержавною мовою.

Про це Кремінь повідомив у Фейсбуці, передає Укірнформ.

За його словами, перевірять вивіски, таблички та написи в центральній частині міста.

"Вивіски, таблички, інші носії інформації для загального ознайомлення, а також зовнішня реклама, які виконані лише недержавною мовою, мають бути демонтовані. Дотримання закону про державну мову в населених пунктах є прямим обов’язком місцевої влади”, - зазначив Кремінь.

За його словами, він звернувся до керівництва Ужгородської міської ради з вимогою усунути відповідні порушення на території міста та не допускати у подальшому порушень вимог Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” в частині застосування державної мови при виконанні інформації для загального ознайомлення, у тому числі у закладах освіти, громадського харчування тощо.

Під час перевірки щодо відповідності нормам чинного законодавства розміщених вивісок на фасадах будівель (на набережній Незалежності та вулиці Корзо), Управління містобудування та архітектури спільно з управлінням муніципальної варти склали 2 адміністративні протоколи, 1 припис та винесли одне усне попередження.

Мовний омбудсмен нагадав, що в травні цього року за його ініціативи в Ужгороді була затверджена Програма розвитку української мови в усіх сферах суспільного життя Ужгородської міської територіальної громади на 2023-2025 роки. Загальний обсяг фінансування Програми з міського бюджету - 4 067,0 тис. грн, із яких 1289,0 передбачено вже на 2023 рік.

Читайте також: Недотримання мовного закону у зовнішній рекламі фіксується чи не кожного дняКремінь

Як повідомлялось, відповідно до статті 28 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, інформація для загального ознайомлення (оголошення, покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується або може використовуватися для інформування необмеженого кола осіб про товари, роботи, послуги, певних суб’єктів господарювання, посадових, службових осіб підприємств або органів державної влади, органів місцевого самоврядування) подається державною мовою із можливістю за потреби дублювання іншими мовами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-