В Ізюмі випуск місцевої газети поновили за лічені дні після визволення

В Ізюмі випуск місцевої газети поновили за лічені дні після визволення

Укрінформ
Вихід місцевої газети в Ізюмі Харківської області поновили за лічені дні після визволення від російських окупантів.

Про це йдеться у статті канадського видання Globe & Mail, передає кореспондент Укрінформу.

Зазначається, що основним виданням у регіоні була україномовна газета “Обрії Ізюмщини”. Відразу після захоплення міста окупанти розграбували щойно відремонтовану редакцію та запустили власне російськомовне пропагандистське видання “Изюмский телеграф”, зовні ідентичне до “Обріїв Ізюмщини”.

Головний редактор “Обріїв" Костянтин Григоренко, який мусив виїхати з Ізюма напередодні приходу російських військ, підтримував україномовний сайт видання з евакуації, зосереджуючись на розвінчуванні пропаганди.

Після визволення Ізюма йому всього за кілька днів удалося поновити випуск “Обріїв”. Нині газета що два тижні виходить накладом 2000, її сайт щомісяця відвідує близько 180 тисяч людей.

Читайте також: Серед масового поховання в Ізюмі залишаються неідентифікованими 66 тіл

Нещодавно редакційна команда випустила спецвипуск, у якому розповідалося про життя в окупації. "Григоренко знає, що для багатьох це чутлива тема, особливо коли в газеті публікуються фотографії та імена людей, яких підозрюють у співпраці із росіянами. Утім, за його словами, викриття правди - критично важливе для повернення до Ізюма демократії”, - йдеться у статті.

Сам же Григоренко вказує на важливу роль ЗМІ для встановлення історичної правди. “Коли історики вивчатимуть цей час, вони перш за все читатимуть газети. Нічого насправді не існує, поки це не було написано”, - каже він.

Як повідомлялося, Ізюм був визволений 10 вересня 2022 року.

Фото з сайту theglobeandmail.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-