У Львові померла зв’язкова командирів УПА Катерина Щерба

У Львові померла зв’язкова командирів УПА Катерина Щерба

Укрінформ
У Львові на 95-му році життя пішла з життя Катерина Щерба (псевдо «Олеся»), яка була зв’язковою командирів УПА, зокрема і Романа Шухевича.

Про це у Фейсбуці повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, передає Укрінформ.

«Вчора на 95-му році життя померла Катерина Щерба на псевдо «Олеся». Пані Катерина протягом 1943-1945 років була зв’язковою командирів УПА - Романа Шухевича, Омеляна Польового та Дмитра Карпенка. У будинку свого батька, Василя Бережанського, допомагала лікувати хворих та поранених повстанців», - написав Садовий.

Після війни пані Катерина все життя працювала вчителькою української мови та літератури у Львові.

У міськраді повідомили, що похорон Катерини Щерби розпочнеться завтра, 12 травня, о 13:00 год, в капличці на вул. Пекарська, 52. Її поховають на Личаківському цвинтарі, на полі Почесних поховань 86А.

Катерина Щерба («Олеся») народилася у 1929 році у селі Виспа Івано-Франківської області. Мати Катерини була активісткою «Союзу українок», батько – постійним головою місцевої філії Товариства «Просвіта». Навчалася у Рогатинській гімназії, згодом вступила до учительської семінарії в Рогатині.

Для того, щоб допомагати повстанцям, пані Катерина, ще коли навчалася в Рогатині і була зв’язковою Романа Шухевича, пройшла курси медсестер. Вона неодноразово бувала на Золотій поляні, де стояв вишкіл партизанського відділу «Сіроманців».

Одного разу Катерину Щербу мало не арештували. Уникнути цього їй допомогли люди. Задля безпеки, залишаючись у підпіллі, вона часто змінювала міста, квартири, переїздила. Потім вийшла заміж і змінила прізвище. Переїхала до Львова і так «загубилася» для НКДБ. Закінчила Львівський університет. Спершу вступила на німецьку філологію, потім перевелась на українську.

Після здобуття Україною незалежності стала однією з перших членів Громадської організації «Львівське крайове братство ветеранів національно-визвольної боротьби (Львівське братство ОУН-УПА)». Чоловіком Катерини Щерби був заступник голови Львівського крайового братства ветеранів ОУН-УПА, педагог та громадський діяч Іван Щерба.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-