У Карпатах зацвіла легендарна «червона рута»

У Карпатах зацвіла легендарна «червона рута»

Фото
Укрінформ
На схилах Українських Карпатах зацвів рододендрон, на червень припадає пік цвітіння "червоної рути".

Про це повідомили у Фейсбуці Карпатського біосферного заповідника, передає Укрінформ.

"Червень виправдовує свою назву цвітінням «червоної рути», а позаяк на схилах Чорногірського, Свидовецького та Марамороського масивів заповідника її зростає чимало, то видається, що всі гори полум’яніють. Червона рута – народна назва невеличкого чагарничка, знаного серед науковців та природоохоронців як рододендрон східнокарпатський (використовують також назви рододендрон миртолистий та рододендрон Кочі)." - повідомляють у заповіднику.

Цей чагарник - альпійська рослина, зустріти його можна тільки у високогір’ї, зустрічається в Карпатах та на Балканах (в Україні тільки в Карпатському регіоні). Рододендрон в Карпатах зростає масово, проте площі та кількість особин мають тенденцію до зменшення.

Пурпурові квіти зібрані в суцвіття на сланких гнучких пагонах, які ніби туляться до землі. Насправді така форма гілок пов’язана з природно-кліматичними умовами високогір’я – постійними вітрами, важким сніговим покривом узимку.

У КБЗ зазначають, що рододендрон наразі розпочав цвітіння, цим видовищем можна буде насолодитися у найближчі два тижні – саме стільки приблизно триває період цвітіння "червоної рути".

Побачити його можна на схилах Чорногірського та Свидовецького хребтів на маршрутах заповідника: «Чорногірськими пралісами на Говерлу» (початок у с. Луги, КПП «Білий»), на Говерлу через Козьмещик (поч. у с. Лазещина), "Полонинами Говерли і Петроса" (поч. КПП ,,Усть-Рогнеска”, через полонину Рогнеска), на Петрос (можна розпочати похід в с. Лазещина або у присілку сел. Ясіня Кевелеві), на Близниці (поч. КПП «Кевелів» або КПП «Свидовець» або КПП «Кісва» через полонину Флантус) та до озера Бребенескул (поч. у с. Луги, КПП «Білий»).

У КБЗ нагадують, що українсько-румунське прикордоння наразі закрите для туристичних мандрівок. У зв’язку із воєнним станом неможливе відвідування маршрутів в Марамароському гірському масиві.

Також в заповіднику нагадують, що рослина занесена до Червоної книги України, відтак, її заборонено зривати, викопувати чи вирубування, а також витоптувати, тому рухатися маршрутом варто стежками.

Фото: Карпатський біосферний заповідник, ФБ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-