У Вінниці демонтували пам'ятник, який символізував спадковість поколінь борців за «власть совєтов»

У Вінниці демонтували пам'ятник, який символізував спадковість поколінь борців за «власть совєтов»

Фото
Укрінформ
У Вінниці на Європейській площі демонтували пам'ятник, який символізував спадковість поколінь борців за «власть советов».

Про це повідомляє Вінницька міська рада, передає Укрінформ.

«Чотириметрових будьонівця, червоногвардійця та червоноармійця тепер немає на Європейської площі. Ця скульптурна композиція звеличувала борців за радянську владу, яка всіма силами намагалась знищити українську державність та національну ідентичність. Натомість, ідеологія «совєтів» тісно пов’язала цей пам’ятник з перемогою у Другій світовій війні. Насправді це хибне сприйняття», - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, цей пам'ятник, тоді ще у сквері Козицького, відкрили 7 листопада 1977 року з нагоди 60-ї річниці більшовицького перевороту – «Великої Жовтневої Соціалістичної революції». Пропагандистська скульптурна композиція символізувала спадковість поколінь борців за «власть советов», тих, хто фізично знищував українську націю голодоморами та репресіями.

У Вінниці демонтували пам'ятник, який символізував спадковість поколінь борців за «власть советов» / Фото: Олександр Лапін, Укрінформ

Пам'ятник встановлений поруч із колективними похованнями більшовиків та їхніх прихильників, що воювали проти Армії Української Народної Республіки, перші захоронення яких відбувалися упродовж 1919-1922 років. А з 1958 рору на меморіал із кладовищ Вінниці та Вінниччини почали переносити прах учасників подій Другої світової війни. Відтоді офіційна назва цього місця – «Меморіал борців за радянську владу, загиблих у роки Громадянської та Великої Вітчизняної війни».

Читайте також: Майже 70% українців підтримують демонтаж памятників, повязаних з росією

Як повідомлялось, у ході деколонізації у Вінниці з Центрального парку імені Миколи Леонтовича прибрали пам’ятник М. Горькому. Крім того, за рішенням сесії міської ради, більше 10 топонімів перейменували, аби позбутися свого імперсько-радянського минулого.

Фото: Олександр Лапін, Укрінформ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-