Браконьєри на Черкащині застрелили червонокнижного беркута

Браконьєри на Черкащині застрелили червонокнижного беркута

Укрінформ
Браконьєри вбили на Черкащині червонокнижного беркута, який прилетів у листопаді з Фінляндії і  мав супутниковий передавач.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив заступник директора з наукової роботи Канівського природного заповідника Віталій Грищенко.

«Під час осіннього прольоту птахів на Черкащину прилетів молодий червонокнижний беркут із Фінляндії. Дорогою він минув Росію й у Чернігівській області залетів в Україну. Тут швидкість польоту птаха зменшилася й він повільно почав перелітати на південний захід області. Долетів до колишнього Монастирищенського району й зупинився. Температура передавача почала стрімко знижуватися. Сигнал у Фінляндію надходив з однієї точки», – розповів Грищенко.

За його словами, дані вказували, що або передавач упав, або птах загинув. Київські орнітологи виїхали на місце й знайшли мертвого хижака у селі Конельські Хутори.

«Птаха доставили на додаткове обстеження, і на рентгенівському знімку визначили, що причиною смерті став шрот з рушниці браконьєра. Незаконне вбивство є однією з головних загроз для наших хижих птахів під час їх міграції та зимівлі», – пише сайт Bird Life Finland.

Грищенко впевнений, що птаха вбили заради розваги.

«Трапляється, коли беркутів убивають, щоби зробити із них опудало. Але це не той випадок, бо тіло хижака було на місці вбивства. Його застрелили браконьєри й покинули», – сказав він.

За словами Грищенка, штраф за вбивство червонокнижного беркута в Україні – 120 тисяч гривень. Однак він не чув випадків, коли би браконьєрів упіймали бодай раз.

Начальник Монастирищенського відділку поліції Сергій Журавльов вперше чує про вбивство. Каже, що жодних заяв поліція не отримувала.

Голова Монастирищенського товариства мисливців і рибалок Петро Ющенко теж не чув про вбивство червонокнижного птаха.

«Тут полюють на зайців, лисиць і качок. Щоправда трапляються й великі птахи. Тижнів два тому біля села Халаїдове я бачив, як якийсь великий і хижий птах уполював лиса. На місце злетілися ворони. Коли ми підійшли подивитися, то він знявся в небо з лисом у пазурах. Але не втримав і випустив», - розповів Ющенко.

За його словами, він регулярно проводить інструктаж мисливців щодо заборони вбивства червонокнижних птахів. Відповідні записи є в журналі.

Директор черкаського зоопарку Євген Ван впевнений, що якщо беркут полював на лисиць і зайців, то він не являв загрози для домашньої птиці.

Грищенко додав, що в Україні залишилося кілька пар беркутів. Вони гніздяться у важкодоступних гірських районах Карпат. Перелітні птахи прилітають восени й навесні знову повертаються на північ Європи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-