У Рівному умілець-реставратор відтворив персні часів Київської Русі

У Рівному умілець-реставратор відтворив персні часів Київської Русі

Фото
Укрінформ
Дві версії перснів часів Київської Русі, знайдених археологами на Волині, відтворив рівненський умілець-реставратор.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив дослідник історії краю, ініціатор створення парку історичної реконструкції «Городище «Оствиця», що у Рівному, Юрій Ойцюсь.

«Торік на замовлення культурно-археологічного центру «Пересопниця» археологи в урочищі Пастівник робили розкопки, під час яких знайшли різночасові скляні й металеві прикраси. Серед них - кілька перснів, датованих XII-XIII століттями. Вони траплялись під час досліджень на полі Берестецької битви. Копію-репліку двох таких перстенів і виготовив рівненський майстер-реставратор Ігор Лисиця», - розповів Ойцюсь.

За його словами, для парку історичної реконструкції «Городище «Оствиця», що у Рівному, – це вже не перший археологічний артефакт.

Так, у майстерні, що діє на території парку, умільці виготовили версії ножа, знайденого на Дорогобузькому городищі у 80-х роках минулого століття в культурному шарі часів погрому міста монголо-татарами в середині ХІІІ ст.

Відтворено і романський меч того ж століття, тогочасні фібули-застібки. Окрім цього, у парку історичної реконструкції за архівними матеріалами виготовлять давні побутові, ужиткові речі. Зокрема, це - варязькі стіл і скриня.

Як повідомляв Укрінформ, свита та шапка, які носили у часи Давньої Русі, поповнили колекційні фонди парку історичної реконструкції «Городище «Оствиця». Свита виготовлена із тонкої вовняної тканини саржевого переплетення, декорована узорчастим шовком. Таке автентичне вбрання органічно вписалося в колекції відтвореного одягу, взуття та головних уборів, які використовують у парку під час різноманітних свят та історико-туристичних фестивалів.

Раніше повідомлялось, що у Рівному майже два роки тому ентузіасти просто неба заклали парк історичної реконструкції. Тут частково відтворено давньоруське городище, яке в ХІ-ХІІ століттях існувало на лівому березі озера Басів Кут. Також майстри виготовили два прадавніх човни, один із яких - дев'ятиметровий «Драккар Гунгнір».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-