Жителька Ізраїлю судитиметься за дитину з найстаршою матір’ю України

Жителька Ізраїлю судитиметься за дитину з найстаршою матір’ю України

Укрінформ
Жителька Ізраїлю в суді оспорюватиме материнство найстаршої матері України Валентини Підвербної з Чернігова, яка завдяки штучному заплідненню в 2011 році народила здорову дівчинку.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив адвокат позивачки Сергій Вольфовський.

"Позивачка - з Харкова. Наразі проживає в Ізраїлі. Яйцеклітини вона не продавала, а здала на зберігання. Дозволу на їх використання ніхто нікому не надавав. Тому і виник спір", - пояснив юрист.

За словами Вольфовського, клієнтка Оксана Спектор підозрює, що для запліднення Підвербної використали саме її яйцеклітину. Від суду вона вимагатиме проведення ДНК-експертизи. Якщо результат не підтвердить її біологічне материнство, свій позов Спектор відкличе. Якщо ж ДНК-тест буде позитивним, то подальшу долю дитини вирішуватимуть у судовому порядку.

За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, підготовче засідання у даній справі відбулося 21 грудня 2021 року. В опублікованому рішенні зазначається, що позивачка просить визнати її матір’ю неповнолітньої дитини, яка народилася в Чернігові, і внести відповідні зміни в актовий запис про її народження.

Початок розгляду справи по суті призначений на 12 січня 2022 р. в Новозаводському районному суді міста Чернігова. Утім, за інформацією адвоката, засідання може бути перенесене.

Як повідомлялося, здорову дівчинку 66-річна жителька Чернігова Валентина Підвербна народила шляхом кесаревого розтину 22 лютого 2011 року. Завдяки цьому потрапила до Книги рекордів України як найстарша породілля в державі. Гроші на штучне запліднення жінка збирала багато років, торгуючи на вулиці бакалійними товарами. Вона не має ніяких родичів і виховує дівчинку сама. Від допомоги соціальних служб відмовилася відразу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-