Зарплати немає з вересня: на Львівщині – підземний протест гірників

Зарплати немає з вересня: на Львівщині – підземний протест гірників

Укрінформ
У Червонограді гірники не вийшли на поверхню з шахти після зміни. Таким чином вони страйкують через заборгованість із зарплати. 

Про це у Фейсбуці повідомив голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, передає Укрінформ.

«На шахті «Червоноградська» ДП Львіввугілля, протестуючи проти зарплатного боргу, відмовились підійматись на поверхню шахтарі 1 зміни», - зазначив Волинець.

За інформацією Суспільне.Львів, зарплату гірникам не виплачують ще з вересня. Заступник голови профспілкової організації шахти "Червоноградська" Павло Голота розповів, що гроші обіцяли виплатити в п'ятницю, 3 грудня.

«В п'ятницю сказали, що немає документів. У понеділок, 6 грудня, сказали, що грошей уже немає. "Центренерго" не розраховується за постачання вугілля. А сьогодні це єдина шахта ДП "Львіввугілля", яка виконує план", — зазначив Голота.

Наразі підприємство заборгувало гірникам 236 млн 274 тис грн.

Як повідомляв Укрінформ, 7 грудня робітники ДП «Добропіллявугілля - видобуток» проводять попереджувальну акцію протесту, вимагаючи виплати зарплатного боргу.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 3 грудня під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив, що держава повністю виконує свої зобов'язання по виплатах шахтарям, а заборгованість по зарплатах виникає через неналежне виконання керівниками окремих підприємств своїх обов'язків. За його словами, до директорів підприємств, які не виконують зобов'язання, вживаються заходи дисциплінарного стягнення.

Міністерство енергетики 1 листопада перерахувало 671,4 млн гривень на виплату зарплати працівникам державних шахт. Ще 335,8 млн грн передбачено на виплату заробітної плати гірникам у грудні поточного року.

У липні 2021 року Кабінет Міністрів зобов'язав шахти, які мають заборгованість із виплати зарплат, спрямовувати на їх погашення 80% доходів від реалізації продукції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-