Області вже підготували плани заходів з виконання Нацстратегії безбар’єрності – Ломакіна

Області вже підготували плани заходів з виконання Нацстратегії безбар’єрності – Ломакіна

Укрінформ
Обласні та Київська міська державні адміністрації підготували регіональні плани заходів на виконання Національної стратегії безбар’єрного простору та почали їх публічне обговорення.

Про це розповіла радниця - уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна під час засідання ради безбар’єрності.

«У серпні цього року ми розпочали роботу також з обласними державними адміністраціями над тим, щоб були створені регіональні плани заходів. Станом на сьогодні вже 24 обласні адміністрації, Київська міська державна адміністрація створили проєкти (планів – ред.) заходів і розпочали публічне обговорення», - зазначила вона.

Крім того, за її словами, усі ОДА розробили комунікаційні стратегії для просування стратегії безбар’єрності.

Ломакіна додала, що загалом наразі до виконання Національної стратегії безбар’єрності долучено 77 виконавців, заплановано 236 заходів за 6 напрямами.

Уповноважена Президента додала, що всі 15 міністерств передбачили кошти на виконання плану заходів стратегії, та проінформувала, що 7 міністерств створили робочі групи з представників різних департаментів задля реалізації заходів стратегії, три міністерства призначили відповідальну особу, а у п’яти міністерствах за це відповідають міністри.

Читайте також: МКІП проводить мистецький конкурс в рамках інформаційної кампанії «Україна без бар’єрів»

Як повідомляв Укрінформ, 14 квітня уряд схвалив Національну стратегію безбар'єрного простору і створив Раду для контролю і моніторингу виконання цієї стратегії.

Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору, ініційована Оленою Зеленською, спрямована на створення умов для рівного доступу до публічного простору для громадян із тимчасовою або постійною обмеженою мобільністю, людей з інвалідністю, батьків з візками, людей на візках і т. ін.

Читайте також: Зеленська планує ініціювати нові проєкти щодо безбарєрності

Україна отримала офіційний статус учасниці Міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей «Партнерство Біарріц» у вересні 2020 року. Долучення нашої країни до Партнерства заради миру ініціювала перша леді України в грудні 2019 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-