На Рівненщині вакцинували вже 65% дітей, які раніше не були щеплені від поліомієліту

На Рівненщині вакцинували вже 65% дітей, які раніше не були щеплені від поліомієліту

Укрінформ
У Рівненській області вакцинацією від поліомієліту охоплено вже 65% дітей, які раніше не були щеплені від поліомієліту.

Про це на пресконференції в Укрінформі розповіла фахівець відділу епіднагляду Центру громадського здоров'я Ірина Кисляк.

“На сьогодні 65% запланованих “відмовників”, тих дітей, які не були щеплені, в першу чергу вже охоплені інактивованою поліомієлітною вакциною. Були створені бригади, які виїжджали і проводили щеплення”, - сказала Кисляк.

Вона додала, що тепер очікуються результати епіддослідження, яке проводиться у зв’язку із захворюванням на поліомієліт 17-місячної дитини.

“Залежно від того, яка ситуація буде з вакциноспорідненим поліовірусом, що ми знайдемо серед контактів, що виявимо в навколишньому середовищі, будуть конкретні кроки щодо проведення масової імунізації, така як була в 2016-2017 роках, коли у нас був зареєстрований спалах поліомієліту в Закарпатській області”, - сказала Кисляк.

Читайте також: ВООЗ закликає вакцинувати дітей від поліомієліту – хвороби, яка може спричинити параліч

Вона також повідомила, що дитина, яка захворіла на поліомієліт, виховується в багатодітній родині, батьки якої відмовилися від щеплень через релігійні переконання. Нині фахівці проводять дослідження контактів цієї родини, в тому числі і серед їх знайомих у Закарпатській області.

Як повідомляв Укрінформ, 6 жовтня був зареєстрований випадок інфікування поліомієлітом невакцинованої 17-місячної дитини в Рівненській області. За даними МОЗ, лише 59,7% дітей першого року життя вакциновані від поліомієліту згідно з Національним календарем щеплень. У Рівненській та Закарпатській областях проводиться епідемічне розслідування, результати якого МОЗ обіцяє оприлюднити найближчим часом. Також у Рівненській області проходить нульовий тур імунізації дітей від поліомієліту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-