У Херсоні провели перші операції з відновлення кровотоку на серці та мозку

У Херсоні провели перші операції з відновлення кровотоку на серці та мозку

Фото
Укрінформ
У Херсонській обласній клінічній лікарні провели перші три операції з відновлення кровотоку на серці та головному мозку.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив директор Херсонської обласної клінічної лікарні Віктор Короленко.

«Вперше у Херсонській області з'явилась унікальна можливість відновити кровоток у будь-якій артерії організму. 21 жовтня 2021 року було проведено перші 3 операції на серці та головному мозку», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у лікарні відкрився центр інтервенційної радіології. Це структурне відділення серцево-судинної хірургії, що дозволяє робити весь спектр ендоваскулярних втручань. Тобто проведення малотравматичних, діагностичних і лікувально-оперативних втручань за допомогою спеціальних мініатюрних катетерних інструментів, які вводяться через точковий прокол під місцевим знеболюючим без розрізів та наркозу.

Ця можливість з'явилася завдяки придбаному стаціонарному ангіографу, повідомив Короленко.

Це універсальний апарат, який вирішує величезний блок кардіохірургічних проблем незалежно від місця їх розташування (головний мозок, серце або нижні кінцівки). Наприклад, це постановка стендів в артеріях головного мозку для профілактики інсультів; планова коронарографія, відновлення прохідності судин при інфарктах (стентування); лікування вроджених вад серця; відновлення кровотоку нижніх кінцівок; відновлення кровотоку в артеріях головного мозку при гострих інсультах та інше, уточнив Короленко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-