Науково-дослідне судно Belgica прибуло до Одеси

Науково-дослідне судно Belgica прибуло до Одеси

Фото, відео
Укрінформ
Науково-дослідне судно Belgica, яке Україні передано згідно до угоди з ЄС, причалило 21 жовтня до Одеського морского вокзалу. На борту – 12 українських моряків і науковців Українського центру екології моря та Інституту морської біології.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Науково-дослідне судно Belgica прибуло до Одеси / Фото: Юлій Зозуля, Укрінформ

"Якщо раніше нам доводилось фрахтувати судна для моніторингу Чорного моря, то відтепер можемо здійснювати наукові дослідження на власному судні", - заначила представник міжнародного проєкту ЄС – ПРООН «Європейський Союз задля удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» Олена Марушевська.

За її словами, поки судно прямувало з порту Зеебрюгге до Одеси, морські біологи Українського центру екології моря та Інституту морської біології здійснювали екологічний моніторинг вод північно-східної Атлантики і Середземного моря, а також відбирали проби морської води і донних відкладень для скринінгу на присутність речовин - забруднювачів і мікропластику та оцінки біорізноманіття.

Науково-дослідне судно Belgica обладнане спеціальними сонарами і ехолотом, здатними сканувати морське дно. До кінця року його переоснастять, після чого морські біологи поновлять наукові дослідження у Чорному та Азовському морях.

Як повідомляв Укрінформ, дослідницьке судно Belgica передано Україні згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС і відповідним договором між Міндовкілля України та Бельгійським федеральним офісом з наукової політики і Бельгійським інститутом природних наук.

Читайте також: Науково-дослідне судно Belgica: скоро в Україні

На борту судна є п'ять лабораторій (рибальства, гідрологічна, хімічна, біохімічна тамікробіологічна). RV Belgica побудоване у 1984 році. Довжина судна - 51,12 м, ширина - 10 метрів, осадка - 4,6 м, водотоннажність - 1200 тонн. Дальність плавання - 20 тисяч морських миль (37 тис. км) при швидкості 12 вузлів (22 км/год). Максимальна швидкість - 13,5 вузлів (25 км/год).

Фото Facebook Адміністрації морських портів України

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-