Фестиваль військово-патріотичної пісні проходить на горі Лисоня під Бережанами

Фестиваль військово-патріотичної пісні проходить на горі Лисоня під Бережанами

Укрінформ
Всеукраїнський фестиваль стрілецької, повстанської та сучасної військово-патріотичної пісні “Дзвони Лисоні” триває зранку на горі Лисоня, що на околиці міста Бережани Тернопільської області.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Цей фестиваль присвячуємо 105-й річниці боїв Українських січових стрільців на горі Лисоня. Розпочали його панахидою за полеглими за волю України у встановленій на цій легендарній горі капличці. Це були не кадрові вояки, а вчені, літератори, митці, студентська та гімназійна молодь, люди, які у час небезпеки стали на захист свого рідного краю. І нині їхня жертовність, культурно-мистецька спадщина - частина національної свідомості, яка спонукає, як і понад століття тому, боронити Україну від ворога на її східних теренах», - сказала кореспонденту агентства директор обласного департаменту культури і туризму Світлана Байталюк.

Читайте також: На Тернопільщині стартував українсько-польський форум «Діалог двох культур»

У нинішній фестивальній програмі – відтворення бою на Лисоні за участю ентузіастів місцевого клубу історичної реконструкції «Патріот», виставка – інсталяція з фонду Бережанського краєзнавчого музею, пересувна експозиція зброї, яку привезли на гору з обласного осередку Всеукраїнського громадського об'єднання «Закінчимо війну».

Також у програм - виступи окремих виконавців та художніх самодіяльних колективів Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської областей.

Як повідомляв Укрінформ, фестивалі стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні» розпочалися у середині 2000-х років на однойменній горі. Тоді ж там започатковано таборування пластової молоді, які весь час підтримували «стрілецьку ватру». Вогонь з неї учні розвозили по всіх населених пунктах краю.

Читайте також: Музей на Рівненщині поповнився передруком Євангелія Бучацького

Гора Лисоня, яка розташована поблизу Бережан на Тернопільщині, відома як місце героїчної битви Українських січових стрільців із російськими військами в 1916 році. Тоді в тутешніх околицях загинуло понад 1300 українців, які своєю загибеллю стримали просування агресора у Європу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-