Державний Прапор у Батурині підіймали під салют козацьких гармат

Державний Прапор у Батурині підіймали під салют козацьких гармат

Фото
Укрінформ
На Чернігівщині найвищий в області Державний прапор підіймали в Батурині під салют козацьких гармат.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив в.о. директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА Ігор Сльозко.

"Прапор у Батурині ми підіймали синхронно з усією Україною о 9 ранку. Висота флагштока - 30 м, розмір полотнища 4х6 м. Під час підняття лунали Гімн України і салют із козацьких гармат", - розповів він.

Державний прапор у Батурині піднімали під салют козацьких гармат / Фото: Ігор Сльозка

За словами посадовця, прапор підіймали донька-школярка загиблого на сході України Івана Томилка та ветеран російсько-української війни, учасник "Ігор нескорених" Владислав Шитіло. Щоправда, їхня участь у цьому була скоріше символічна, оскільки полотнище підіймалося вгору натисканням кнопки.

На урочистому заході були присутні керівники Чернігівської області, народні депутати, очільники місцевої влади, громадськість.

Після підняття головного прапора держави біля нього відбулася обласна акція "Я - громадянин України" з урочистим врученням паспортів юнакам і дівчатам, яким виповнилося 16 років. Отримали їх понад 30 школярів, які досягли особливих успіхів у навчання, спорті, науці, мистецтві. Приїхали вони з різних куточків області.

Читайте також: У Харкові підняли Державний Прапор на найвищий флагшток Європи

Найвищий на Чернігівщині Державний прапор підняли в Батурині на території Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця". Флагшток під нього спорудили неподалік Цитаделі, майданчик навколо озеленили. Обласному бюджету все це коштувало 3,6 млн грн.

Як раніше розповідали в ОДА, Батурин для такої урочистої події був обраний тому, що це одне з найбільш значущих місць на шляху до здобуття державної незалежності. Це місто було резиденцією гетьманів Лівобережної України і з ним пов’язані такі визначні постаті, як Іван Мазепа, Пилип Орлик і Кирило Розумовський. До того ж Гетьманська столиця - це один з туристичних "магнітів" Чернігівщини, який щороку "притягує" до себе понад 200 тис. відвідувачів. Найвищий прапор стане там ще однією патріотичною локацією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-