На Київщині супутники знайшли майже 60 нелегальних сміттєзвалищ

На Київщині супутники знайшли майже 60 нелегальних сміттєзвалищ

Укрінформ
У Київській області за допомогою супутникових знімків виявили 57 нелегальних сміттєзвалищ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони довкілля.

“Міндовкілля отримало у ретроспективі космічні знімки сміттєзвалищ твердих побутових відходів на території Київської області. За результатами їх тематичної обробки та аналітики виявлено 80 сміттєзвалищ, з яких - 23 санкціоновані”, - йдеться в повідомленні.

Для отримання кадастрових номерів цих земельних ділянок та встановлення їхніх власників або орендарів, Міндовкілля звернулось до Держгеокадастру. Виявилось, що з 57 несанкціонованих сміттєзвалищ лише 16 земельних ділянок належать юридичним особам.

Для того, щоб Держекоінспекція вийшла на позапланові перевірки для фіксації порушень природоохоронного законодавства з нарахуванням збитків, Міндовкілля з відповідним листом звернулося до Прем’єр-міністра України.

Читайте також: На Житомирщині виявили звалище львівського сміття

Матеріали також передані Офісу генерального прокурора для відкриття кримінальних проваджень та проведення досудового розслідування.

«Практика використання космічних знімків показує швидкі результати фіксації природоохоронних правопорушень. Інспектори ДЕІ тепер чітко розуміють координати місць, де необхідно провести перевірку, швидше встановлюють винуватців та нараховують збитки. Такий аерокосмічний моніторинг проводиться у тестовому режимі та плануємо запустити його на постійній основі по всій країні», - повідомив заступник міністра Роман Шахматенко.

У міністерстві зазначили, що тепер завдяки співпраці Міндовкілля з Державним космічним агентством та Національним центром управління та випробувань космічних засобів стихійні сміттєзвалища, незаконні рубки лісу, видобуток корисних копалин, а також забудови узбереж водойм відслідковуються у тестовому режимі за допомогою аерокосмічної зйомки.

Як повідомляв Укрінформ, Держекоінспекція за допомогою супутникових ретроспективних знімків виявила захоронення великої кількості відходів на земельній ділянці підприємства ТОВ «Еко-Лідер Т», що у Тернопільській області.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-