Синоптики попереджають про підвищення рівнів води у річках на заході України

Синоптики попереджають про підвищення рівнів води у річках на заході України

Укрінформ
Синоптики попереджають про підвищення рівнів води 22-23 травня у річках на заході України.

Про це повідомляє прес-служба ДСНС України.

“За даними Укргідрометцентру, внаслідок значних та сильних дощів, 22-23 травня очікуються (продовжаться) підйоми рівнів води (над поточними рівнями): на річках басейнів Прип’яті і Захiдного Бугу на 0,2 - 0,8 м з виходом води на заплаву та її подальшим затопленням, частковим затопленням, сільгоспугiдь. На річці Случ (г/п Сарни) можливе досягнення відмітки часткового затоплення присадибних ділянок, господарських споруд, окремих будинків у прирічкових сільських населених пунктах Сарненського р-ну Рівненської обл.; на рiчках басейнiв Прута та Сiрету на 1,0 - 2,0 м, на окремих дiлянках до 2,5 м; у верхiв'ях та середнiх течiях річок Закарпаття, на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) на 0,5 - 1,5 м; на ділянці Тиси В.Бичкiв-Вилок та в нижнiх течiях її приток до 2 м - 2.5 м, з початковим виходом води на заплаву, частковим затопленням с/г угідь”, - йдеться у повідомленні.

Крім того, 22 травня на ділянці Галич-Нижній-Заліщики Дністра очікується підйом рівнів води на 2-3 м над рівнями 08 год ранку 20 травня. Місцями початкове затоплення заплав, часткове підтоплення с/г угідь (І рівень небезпечності, жовтий).

Можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку, швидкоплинні підвищення рівнів води на малих водотоках, що може зумовити локальні пiдтоплення. У Карпатах iснує загроза утворення селевих потокiв.

Читайте також: В Україні — новий циклон: де дощитиме найбільше

22 травня на річках басейну Дністра (Львiвська, Iвано-Франкiвська обл.) очiкується пiдйом рiвнiв води на 1,5 - 2,5 м над рiвнями 21 травня на 08 год, з подальшим затопленням заплав. Можливе часткове пiдтоплення прирiчкових населених пунктiв, госпооб’єктiв у Городоцькому, Стрийському, Жидачiвському районах Львiвськоi областi, Долинському, Калуському, Надвiрнянському, Богородчанському, Тисменицькому, Рожнятiвському районах Iвано-Франкiвської областi. При значних дощах формування значного мiсцевого та схилового стоку, в горах iснує загроза утворення селевих потокiв.

Проходження максимального рiвня води дощового паводку, на р. Прут у створi гiдрологiчного поста Чернiвцi, очiкується у другiй половинi дня 22 травня висотою 200 – 250 см над нулем поста, максимальна витрата 440-580 м 3/сек. Рiвень води станом на 8год 21 травня на р. Прут - м. Чернiвцi становить 146 см над «0» поста.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-