Прикордонники не випустили з України 6300 авто без «Зеленої картки»

Прикордонники не випустили з України 6300 авто без «Зеленої картки»

Укрінформ
Державна прикордонна служба України нагадує про обов’язкове оформлення «Зеленої картки» під час подорожі за кордон. З лютого 2019 року через відсутність страхових сертифікатів через кордон не пропущено близько 6300 транспортних засобів.

Про це повідомляє Держприкордонслужба.

Як зазначається, страховий сертифікат міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка» є обов’язковим для перетину кордону. Їх наявність прикордонники перевіряють безпосередньо в пунктах пропуску. Проте досить часто громадяни забувають про необхідність оформлення сертифікатів, а деякі намагаються перетнути кордон, використовуючи підроблені страхові поліси. Протягом минулого дня викрито дві такі підробки. Їх спробували використати наші співвітчизники, прямуючи в Росію через пункти пропуски в Харківській та Сумській областях.

У ДПСУ нагадують, що з 11 лютого 2019 року всі автомобільні пункти пропуску на державному кордоні підключено до бази даних, яка дає можливість співробітникам Держприкордонслужби перевіряти наявність страхових сертифікатів «Зелена картка». Система працює в автоматичному режимі.

Від початку запровадження на державному кордоні міжнародної системи, прикордонники вже виявили майже 60 підроблених та 80 недійсних сертифікатів. Крім того, через відсутність страхових сертифікатів через кордон не пропущено близько 6300 транспортних засобів.

Відповідно до законодавства на Держприкордонслужбу покладені завдання з контролю за наявністю у власників транспортних засобів страхового сертифіката «Зелена Карта» у разі виїзду з України. Крім того, прикордонникам визначено контролювати наявність договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності під час в’їзду в Україну і виявляти страхові сертифікати з ознаками підробки та передавати їх територіальним органам МВС для вжиття заходів відповідно до законодавства.

Прикордонники вкотре звертаються до всіх подорожуючих врахувати цю інформацію і дотримуватися законодавства при перетині кордону. Завчасно дбайте про оформлення всіх необхідних документів для перетину державного кордону, зокрема й про страховий захист.

Як відомо, «Зелена картка» в усіх країнах має уніфіковану форму та її наявність є обов’язковою передумовою для водіїв, які планують виїхати за кордон на власному автомобілі до країн-членів міжнародної системи. Водночас у кожній країні, яка входить до складу міжнародної системи, серед них і Україна, функціонує Національне бюро, що є єдиною компетентною організацією з усіх питань, пов’язаних із відшкодуванням шкоди, завданої з вини водія-нерезидента на території такої країни.

Відповідно до законодавства України, а саме - Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», у разі виїзду транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, до країн – членів міжнародної системи автомобільного страхування «Зелена картка» власник такого транспортного засобу зобов'язаний мати чинний договір міжнародного страхування, посвідчений відповідним уніфікованим страховим сертифікатом «Зелена картка».

Також законодавством визначено, що виїзд з України до країн - членів міжнародної системи автострахування «Зелена картка» транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, у разі відсутності договору міжнародного страхування, укладеного зі страховиком - повним членом МТСБУ і посвідченого відповідним уніфікованим страховим сертифікатом «Зелена картка», забороняється.

Читайте також: У "Шегинях" затримали українку з підробленим документом на дитину

Автоматична перевірка сертифікатів «Зелена карта» в автоматизованому режимі на державному кордоні запроваджена на постійній основі. Зокрема відбувається взаємообмін даних між базами даних МТСБУ й інформаційно-телекомунікаційною системою прикордонного контролю Держприкордонслужби. Таким чином, прикордонники під час оформлення громадян, які перетинають державний кордон України автомобілями української реєстрації, одразу на місці перевіряють дійсність страхових полісів. Якщо в базі даних страхового бюро прикордонники виявлять відсутність інформації про укладення відповідного договору, то транспортний засіб не пропускається через кордон.

Фото: ДПСУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-