Порошенко посмертно нагородив орденом Свободи президента Гуцульської республіки

Порошенко посмертно нагородив орденом Свободи президента Гуцульської республіки

Фото
Укрінформ
Президент України Петро Порошенко нагородив орденом Свободи (посмертно) одного з провідників Карпатської України Степана Клочурака.

Про це він заявив під час виступу на урочистостях з нагоди 80-ї річниці проголошення Карпатської України на території Меморіального комплексу "Красне Поле", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я прийняв рішення нагородити орденом Свободи (посмертно) Степана Клочурака - одного із провідників Карпатської України, який своє життя присвятив боротьбі за незалежність нашої держави", - сказав Порошенко.

Указ Президента України про нагородження оголосив голова Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль, а орден було вручено племіннику Клочурака - Івану Лофердюку. Останньому - 84 роки, все життя працював лісівником на Рахівщині.

Степан Клочурак (Клочуряк) (27 лютого 1895, смт. Ясіня, Австро-Угорщина — 8 лютого 1980, Прага, Чехословаччина) — український закарпатський громадсько-політичний діяч, журналіст, президент Гуцульської республіки (Рахівщина, Закарпаття).

Читайте також: Річниця Карпатської України: до заходів долучаться Президент з дружиною

Як стало відомо Укрінформу з власних джерел, сім’я Лофердюка вирішила передати орден на зберігання до Закарпатського обласного краєзнавчого музею, який працює в Ужгородському замку. У цьому музеї є відділ Карпатської України. В цьому відділі також експонується зірка слави героя України Августина Волошина.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-