У регіонах закінчилися кошти на закупівлю інсуліну - експерт

У регіонах закінчилися кошти на закупівлю інсуліну - експерт

Укрінформ
У регіонах України хворі на цукровий діабет не отримують інсуліну, бо закінчилися кошти на закупівлю цих препаратів. 

Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомила президент Міжнародної діабетичної асоціації України Людмила Петренко.

“Ми отримуємо багато повідомлень з областей, що кошти та медична субвенція закінчилися, тож хворі не отримують інсуліну в аптечних установах. Це питання розглядалося на комітеті ВР з питань охорони здоров’я. Коли ми порахували наші потреби, виявилося, що потрібно мільярд 350 мільйонів, щоб стовідсотково забезпечити інсуліном усіх пацієнтів. Минулого року виділили всього 710 млн грн. Тому кошти закінчилися”, - сказала Петренко.

За її словами, на сьогодні необхідно закрити потребу за 2018 рік.

“За останні два місяці отоварено рецептів на інсуліни на суму 112 млн грн. Якщо цю суму помножити на 12 місяців, виходить сума 1 млрд 350 млн грн. МОЗ пропонує 925 млн грн. Знову не буде покриття інсулінами пацієнтів з цукровим діабетом. Щороку протягом 26 років у нас є проблеми з фінансуванням інсуліну”, - сказала Петренко.

Вона висловила сподівання, що бюджетний комітет ВР врахує потреби хворих, які потребують інсулінової терапії, та закладе необхідну суму коштів.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві у приміщенні Українського дому 14 листопада 2018 року пройде соціальна акція для хворих з цукровим діабетом, де можна буде безоплатно отримати консультацію лікаря та зробити експрес-аналізи рівня глюкози в крові.

Читайте також: З наступного року інсулін купуватимуть лише за державні кошти - Супрун

Всесвітня організація охорони здоров'я у 1992 році визнала діабет неінфекційною епідемією і оголосила 14 листопада Всесвітнім днем боротьби з цукровим діабетом. З 2007 року в усьому світі цей захід проводиться під егідою ООН.

З ініціативи Міжнародної діабетичної асоціації України Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом проводиться в столиці та в інших містах України з 1997 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-