На Вінниччині склади з непридатними пестицидами промаркують спецзнаками

На Вінниччині склади з непридатними пестицидами промаркують спецзнаками

Укрінформ
На Вінниччині 115 складів з непридатними пестицидами промаркують спеціальними знаками безпеки – першими в країні.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив начальник Управління використання водних об’єктів та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Ілля Дяконович.

"Вінниччина у зв’язку з аграрною спеціалізацією отримала у спадок від колишніх колгоспів склади з величезної кількістю непридатних до використання засобів захисту рослин. Упродовж 2007-2017 років їх поетапно вивозили на утилізацію, а ті, що залишились, – інвентаризуються і перезатарюются. Але вони і досі залишаються небезпечними, тому ухвалено рішення промаркувати спеціальними знаками безпеки захисту здоров'я у всіх місцях складування непридатних хімічних засобів захисту рослин. Маємо 115 таких складів. Робимо це першими у країні", - повідомив Дяконович.

За його словами, область виконала найбільший серед регіонів країни обсяг робіт з інвентаризації непридатних пестицидів та агрохімікатів, і, ймовірно, першою завершить їх остаточну утилізацію. Допоки ж цьогоріч коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виготовлені знаки безпеки для маркування всіх місць тимчасового складування непридатних пестицидів.

Читайте також: Пасічники Волині під стінами ОДА вимагали не труїти бджіл хімікатами

Станом на 5 листопада вже виготовили 115 знаків для 115 складів та 3 для Джуринського отруто могильника. Для забезпечення повної відповідності умов маркування місць зберігання прострочених пестицидів потрібно виготовити ще 230 знаків, для встановлення їх зі зворотнього боку складів та за 50 метрів на під’їзді до них.

Маркування складів непридатних хімічних засобів захисту рослин вже розпочалося.

Як повідомляє прес-служба Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА, протягом 2008-2014 років на Вінниччині за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів із складів області вивезено на знищення 1,26 тис. тонн пестицидів і ще понад 1 тис. тонн - із Джуринського могильника отрути (Шаргородський район). Протягом 2013-2017 років з метою уточнення кількості та безпечного зберігання перезатарені понад 700 тонн непридатних пестицидів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-