Овець із порту перевозять у супроводі поліції

Овець із порту перевозять у супроводі поліції

Укрінформ
Фура з вівцями, яких везуть для утилізації на Тульчинську філію ДП "Укрвестсанзавод", вже дісталася Вінниччини.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила телефоном зоозахисниця з Одеси Вікторія Козаченко.

"Ми їдемо по трасі, проїхали населений пункт Троїцьке. Спочатку їдемо до Гайсина на розмитнення. У нас три дівчини у машині, двоє хлопців у легковику і один хлопець у фурі. Хлопці – це "Національний корпус", який нам допомагає. Тобто нас шестеро", - повідомила Козаченко.

За її словами, у м. Гайсин на них чекають активісти та волонтери з Вінниччини, представники національних каналів, які відстежують ситуацію з тваринами, а також представники Партії Зелених та “Національного корпусу”.

Читайте також: Загибель овець у порту розслідують за двома статтями

Козаченко зазначила, що фуру та активістів супроводжують автівки Нацполіції та прикордонників, вантаж контролюють митники та екологи, а також співробітник Держпродспоживслужби в Одеській області.

Як повідомляв Укрінформ, вантаж - вівці в кількості 300 голів ТОВ "Украніксар " - 6 жовтня перетнув державний кордон України в режимі "експорт " до Туреччини, а 12 жовтня тварини в кількості 300 голів були повернуті в Україну на термінал відправлення, оскільки турецькою стороною вантаж не був прийнятий. Офіційні органи Туреччини не надали інформації щодо причин повернення цих тварин.

Держпродспоживслужба направила нотифікацію до компетентного органу Туреччини щодо надання роз'яснень причин неприйняття товару та звернулася з проханням вжити заходів для запобігання виникнення в подальшому подібних необгрунтованих бар'єрів у двосторонній торгівлі.

У службі також зазначили, що 24 жовтня керівник ТОВ "Украніксар" надіслав звернення щодо утилізації повернутих тварин. "Звернення власника вантажу є необхідним процедурним етапом для провадження будь-яких дій із ним", - зауважили в Держпродспоживслужбі.

Перший заступник голови Держпродспоживслужби відповідно до звернення 25 жовтня дав доручення щодо забезпечення ідентифікації вантажу, супроводження під час перевезення тварин з території морського порту до місця утилізації (Тульчинська філія ДП "Укрвестсанзавод" у Вінницькій області) та забезпечення контролю під час його утилізації.

Ситуація перебуває на контролі Держпродспоживслужби та інших державних уповноважених органів.

25 жовтня під тиском місцевих активістів-зоозахисників, які пікетували порт, тварин, які вижили протягом 2-тижневої тяганини у порту Чорноморськ, було дозволено нагодувати сіном і яблуками та напоїти водою. Працівники терміналу облаштували вівцям карантинний майданчик у вигляді модерної кошари.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-