В Івано-Франківську відкрили Центр ядерної медицини

В Івано-Франківську відкрили Центр ядерної медицини

Відео
Укрінформ
В Івано-Франківську відкрили Прикарпатський Центр ядерної медицини.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це перший унікальний центр радіонуклідної діагностики, який створений у західному регіоні України. Ядерна медицина – це дослідження організму за допомогою радіонуклідів та ізотопів. Вона унікальна тим, що дозволяє за одне дослідження показати функцію органу, як він працює, на відміну від інших досліджень, які показують лише його структуру. Насправді, в Європі ці методи дуже широко застосовують. До прикладу, якщо на УЗД ми бачимо стоншене серце, то ми не знаємо чи воно є життєздатним, чи потрібне тут стентування. І відповідь на це дає ядерна медицина», - розповідає директор Прикарпатського Центру ядерної медицини Андрій Белегай.

За його словами, у Центрі чекають людей, переважно, з онкологічною патологією, хоча методи дослідження дозволяють працювати з захворюваннями по кардіології, нефрології та неврології. Тут у повній мірі забезпечать дослідження кісток, нирок та лімфатичної системи.

«Ми будемо вводити пацієнту внутрівенно та у лімфатичну систему радіоактивну речовину, яка має на собі мітку і є чутливою до певної системи організму і буде там накопичуватись. За допомогою гамма-камери ми будемо зчитувати необхідну інформацію», - зауважила лікар-радіолог Ірина Кунацька.

Читайте також: Гройсман обіцяє нову якість медицини за 2-5 років

У Центрі стверджують, що така процедура є для людини безболісною і комфортною, а речовина, яку вводять в організм, безпечна та не викликає жодної алергічної реакції.

Відомо, що досі подібні дослідження проводили у Києві. На Прикарпатті очікують у такий спосіб діагностувати не менше 300 пацієнтів щомісяця.

Орієнтовно вартість діагностики у Прикарпатському Центрі ядерної медицини складатиме близько 3 тисяч гривень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-