На Луганщині 23 гірники шостий день страйкують під землею

На Луганщині 23 гірники шостий день страйкують під землею

643
Ukrinform
Гірняки шахти імені Капустіна державного підприємства "Лисичанськвугілля" вже шостий день продовжують страйк під землею, вимагаючи погашення заборгованості із зарплати.

Про це повідомив на прес-конференції голова місцевої організації Незалежної профспілки гірників Лисичанська Едуард Всеволодський.

"Станом на сьогодні 23 шахтарі знаходяться у шахті. На початку акції було 33 гірники, 10 з котрих піднялись за станом здоров'я", - повідомив він.

За словами Всеволодського, шахтарі, які залишилися під землею, мають намір оголосити голодування. 

У свою чергу, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець зазначив, що в разі відсутності належної реакції шахтарі блокуватимуть західну частину державного кордону - у Волинській і Львівській областях, щоб привернути увагу до проблем у вугільній галузі України. 

Читайте також: Цьогоріч виконавча служба стягнула 356 мільйонів боргу із зарплати - Мін'юст

Як повідомляв Укрінформ, підземний страйк шахтарів розпочався 19 жовтня 2018 року. Спочатку під землею на знак протесту залишилися 18 гірників першої зміни, потім до них приєдналися 15 шахтарів другої зміни. Заборгованість перед гірниками Шахти ім. Капустіна перевищує 126 млн 862 тис. грн. 

Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській та Донецькій областях Павло Лисянський опублікував відеозвернення від шахтарів.

У свою чергу, омбудсмен Людмила Денісова звернулася до Міненерговугілля та Держпраці щодо необхідності вжиття невідкладних заходів для виплати заборгованості з зарплати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-