Крадіжки на залізниці: УЗ заявляє про загрозу безпеці руху поїздів

Крадіжки на залізниці: УЗ заявляє про загрозу безпеці руху поїздів

526
Ukrinform
Укрзалізниця заявляє про значні обсяги крадіжок залізничного інвентарю, що відбулися цього року, і загрожують безпеці руху поїздів.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Укрзалізниця".

"Залізниця зазнає значних втрат через крадіжки спеціального інвентарю, обладнання, засобів зв'язку та елементів верхньої будови колії. Впродовж року злочинці викрали 125 гальмівних башмаків і хоча 62 повернули залізничники та правоохоронці, такі масштаби крадіжок загрожують безпеці руху поїздів", - зазначається в повідомленні.

За аналогічний період 2017 року, повідомили в компанії, несвідомі громадяни поцупили 130 одиниць інвентарю, з яких 41 було знайдено.

В Укрзалізниці пояснили, що башмаки є інвентарем суворого обліку, їх крадіжки можуть призвести до пошкодження рухомого складу та створюють загрозу життю пасажирів та залізничників. Адже вони утримують вагони, які стоять під уклоном, і коли башмаки цуплять з-під вагонів, рухомий склад може почати рухатися на станцію, пішохідний перехід, некеровано вийти на перегін та спровокувати схід, зіткнення чи наїзд на людей.

"На превеликий жаль, працівники пунктів прийому металобрухту порушують законодавство, приймаючи залізничний інвентар у несвідомих громадян. Злочинці отримують за поцуплене копійки, завдаючи галузі значних збитків - на тисячі та десятки тисяч гривень, руйнують шляхи сполучення", - зауважили в компанії.

Читайте також: Україна втричі зменшила експорт та імпорт локомотивів - Держстат

Залізничники сподіваються на більш тісну взаємодію з правоохоронними органами у виявленні осіб, причетних до крадіжок майна залізниці, та запобіганні правопорушенням.

Відповідальність за несанкціоноване втручання в роботу залізничного транспорту встановлюється відповідними нормами Кримінального кодексу України (КК України) та Кодексу України про кримінальні порушення (КУпАП). Так, ст. 277 КК України передбачає відповідальність за пошкодження шляхів сполучення та транспортних засобів, зокрема, за умисне руйнування або пошкодження шляхів сполучення, споруд на них, рухомого складу, засобів зв'язку чи сигналізації, а також інші дії, спрямовані на приведення зазначених предметів у непридатний для експлуатації стан, якщо це спричинило чи могло спричинити аварію поїзда, або порушило нормальну роботу транспорту чи створило небезпеку для життя людей. Залежно від тяжкості наслідків винні караються штрафом, виправними роботами або позбавленням волі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-