В Україні за рік відкрили 93 центри надання адмінпослуг - МЕРТ

В Україні за рік відкрили 93 центри надання адмінпослуг - МЕРТ

Укрінформ
За рік в Україні відкрили 93 нових центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Про це інформує прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

«Ми хочемо, щоб кожен отримував від держави якісні адмінпослуги. Наша ціль – забезпечити населення географічною доступністю до центрів надання адміністративних послуг. Особливо мешканців сільської місцевості та ОТГ. Завдяки новоствореним центрам понад 900 000 громадян можуть дістатися найближчого центру надання адмінпослуг менш як за 30 хвилин», – зазначив перший заступник міністра Мінекономрозвитку Максим Нефьодов.

Загалом, за інформацією прес-служби, в Україні працює 767 центрів, до 2020 року планується збільшити їх кількість до 1000. Такі центри щорічно надають близько 20 мільйонів різноманітних адміністративних послуг. Наприклад, послуги з видачі паспорта громадянина України, державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи – підприємця, реєстрації місця проживання фізичних осіб.

Спільне дослідження Мінекономрозвитку та Офісу реформи адміністративних послуг визначило, скільки і де потрібно створити нові ЦНАП, щоб забезпечити доступність адміністративних послуг для 99% громадян не далі як у 30 хвилинах їзди на автомобілі або громадському транспорті, зазначається у повідомленні.

Читайте також: Біометричні паспорти: Міграційна служба запевняє, що черг більше немає

Керівник Офісу реформи адміністративних послуг Володимир Семеніхін зазначив: «Окрім географічної доступності, важлива також якість обслуговування. Існує міф, що ЦНАПи генерують лише скарги. Але пілотне опитування відвідувачів центрів показало, що середній рівень задоволеності громадян становить 85%. Це високий результат, який доводить, що центри надання адмінпослуг здебільшого задовольняють очікування громадян щодо якості наданих послуг».

Як відомо, реформа у сфері надання адміністративних послуг розпочалася у 2016 році згідно зі Стратегією реформування державного управління на 2016-2020 роки. Заплановано, що до 2020 року буде зменшене адміністративне навантаження на громадян та бізнес, підвищена якість надання адмінпослуг, зокрема в електронній формі, запроваджена адміністративна процедура відповідно до принципів ЄС. Реформа реалізується спільно Мінекономрозвитку, Мінрегіонбуд, Офісом реформи адміністративних послуг, органами місцевого самоврядування за підтримки міжнародних донорів та партнерів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-